Enciu a înscris din nou pentru Berceni

Mihai Andries 08 Feb. 2015, 11:25 Pregătiri, amicale
Enciu a înscris** din nou pentru Berceni

Gruparea ilfoveană de Liga 2 de la sud de București pare că și-a găsit ritmul în noul format în care este implicat și clubul Dinamo. Printre cei care par că se simt bine la Berceni se numără și atacantul Andrei Enciu (23 de ani), venit în această iarnă de la Axintele.

Dacă în partida precedentă, cu Tunari, noua achiziție a echipei din Liga 2 a punctat de patru ori, în amicalul de vineri cu Voința Snagov a făcut-o doar o singură dată, la câteva minute de la intrarea pe teren. Enciu a reluat din șase metri un balon respins în față de portarul advers, la un șut de la semidistanță al lui Pătrașcu. Era deja 1-0 pentru gazde, prin reușita lui Epaminonda Nicu de la punctul cu var, după un penalty provocat de portarul Grancea. Experimentatul Marian Florea, revenit la Snagov după mulți ani de perindări, a stabilit scorul final în minutul 76.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECIUL ACS BERCENI – VOINȚA SNAGOV 2-1

Următorul amical al Berceniului va avea loc azi, de la ora 15, cu Balotești, dacă vremea o va permite.

ACS BERCENI – VOINȚA SNAGOV 2-1 (1-0) E. Nicu 8 – pen, Enciu 63 / M. Florea 76

Berceni: Meilă – Dobrosavlevici, R. Gheorghe, V. Lică, L. Cristea – Ciuică, E. Nicu, G. Ghinea, Fl. Niță – Mareș, R. Radu. Au mai jucat Dapo, C. Sandu, C. Mihai, Jugaru, A. Pătrașcu, Scărlătescu, R. Văduva, A. Enciu, A. Radu, C. Ionică. Antrenor Silviu Ion
Snagov: Grancea – Dr. Matei, Bărcănescu, Snagoveanu, Fl. Anton – Buduroi, Bălașa, Fabio, Marian Florea – Slv. Radu, Dragoș Florea. După pauză a fost rulat tot lotul avut la dispoziție. Antrenor George Dumitru