Elevii lui Dună s-au impus la limită în fața feroviarilor ialomițeni

16 Sep. 2012, 19:00 Pregătiri, amicale
Elevii lui Dună s-au impus la limită** în fața feroviarilor ialomițeni

Sâmbătă, Unirea Slobozia a „profitat” de ziua liberă oferită de F.C.M. Bacău și s-a deplasat la Fetești pentru un joc amical cu Rapidul din localitate. Prima repriză a fost una făra prea multe faze de poartă, la pauză tabela arătând 0-0. Marin Dună a testat în primul 11 câțiva fotbaliști folosiți mai puțin sau deloc în meciurile oficiale. Au apărut astfel portarul Relu Oprea, atacantul Florin Anghel sau tânarul mijlocaș Ivașcu.

Golurile au venit abia în partea a doua a meciului, primii marcând feteștenii prin vârful Vasile Pena. A urmat răbufnirea de orgoliu a divizionarei secunde, iar omul de gol Viorel Gheorghe a izbutit o dublă. Intrat în locul lui Costel Roșu, Stelian Stan și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. Golul doi al feteștenilor a fost opera lui Mădălin Radu.

Marin Dună a început în formula: Oprea – Roșu, Soare, Lorincz, Florea – Ivașcu, Macare, L.Mihai, Luca – Mihalcea, Anghel. Au mai evoluat Sardescu, Stan, Lazăr, V. Toma, Ibrian, Patrianca, Cristea, Ivașcă, C. Toma, V. Gheorghe, D. Gheorghe
La Rapid Fetești, antrenorul Gigel Stoica a abordat startul partiedei cu următoarea formulă: Gândac – Vintilă, Blăniță, Ivan, Eracai -L. Ștefan – Țonea, M. Dan, N. Marin, P. Neculai – Chirilă, în a doua repriză fiind rulat tot lotul avut la dispoziție.