CS Mioveni, un egal și o victorie în amicalele din ultimele două zile

Marius ANGHEL 19 Feb. 2014, 16:43 Pregătiri, amicale
CS Mioveni, un egal și o victorie** în amicalele din ultimele două zile

CS Mioveni a disputat astăzi, la Titu, un nou amical. Echipa pregătită de Ion Moldovan a remizat cu Urban, scor 1-1, egalarea gazdelor venind în finalul meciului, în minutul 88. Pentru argeșeni a marcat Galan, iar pentru dâmbovițeni a făcut-o Penescu.

Galan a deschis scorul, în minutul 30, în urma unei lovituri de cap din interiorul careului mic după o centrare de pe stânga și o recentrare cu capul a lui Alin Popa. Pentru gazde a egalat Penescu, pe lângă Ciucă, după o pasă excelentă a lui Petculescu.

În afară de golul cu Galan, au mai ratat ocazii bune de gol, Alin Popa, Galan, Năstăsie și Mazilu.

Urban Titu: Dumitrescu (83 Ghețu) – Zidăroiu, I. Dan, Lungu (67 Lică), Mirescu (67 Butoi), Ivașcu (67 Dobre), T. Calofir, Ciocotoiu (46 Penescu), Neguț, Petculescu, Roman. Antrenor: Nicu Croitoru.

CS Mioveni: Popescu – Cotigă, Pasăre, Bg. Stoica, Ct. Stan – A. Popa, Biceanu, Răuță, Galan – Ene, Năstăsie. După pauză au mai intrat: Ciucă – Croitoru, Chețan, Mazilu, Ayza, Luis Felipe, Vintilă. Antrenor: Ion Moldovan.

Gueye a înscris în amicalul de ieri

Ieri, echipa galben-verde a disputat un alt meci amical, cu formația de Ligă a IV-a CSS Dinicu Golescu Câmpulung. Partida s-a jucat pe Stadionul Orășenesc din Mioveni, iar la final CS Mioveni a câștigat cu 1-0, golul victoriei fiind marcat de Ousmane Gueye în prima repriză.

Pentru CS Mioveni au jucat: Croitoru (Preda) – Zaharia, Șchiopu, Ionuț Gheorghe, Chețan (Păun) – Mazilu, Iordache, Ayza (Burghel), Tucă – Matei, Gueye.

Următorul meci al Mioveniului va fi sâmbătă, cu Gloria Buzău, locul de disputare al partidei urmând a fi stabilit mâine.