CS Mioveni a câștigat la limită amicalul cu Chindia!

Marius ANGHEL 28 Jan. 2014, 14:02 Pregătiri, amicale

CS Mioveni a disputat, sâmbătă, primul amical din această iarnă, echipa lui Ion Moldovan jucând la Râșnov cu Chindia Târgoviște.

Pe un teren greu, plin de zăpadă ca­re ajungea la 30-40 cm, galben-ver­zii s-au impus cu 1-0, prin golul marcat de Bogdan Stoica în minutul 60, cu capul, după o centrare din lovitură li­beră de pe dreapta.

La CS Mioveni, sâm­bătă au jucat: Croitoru – Cotigă, Pa­săre, Bogdan Stoica, Chețan, A­bu­­ză­toaie, Răuță, Negoiță, Roman – Dra­galina, Mansour. La pauză, pe te­­ren a intrat și Ene, iar pe parcursul re­prizei se­cunde au mai jucat Biceanu, Mazilu și Cătălin Stan.

Miercuri, CS Mi­oveni are programat un nou amical, cu CSMS Iași, iar joi cu Dunărea Ga­lați, însă ambele partide sînt sub sem­nul în­tre­bării din cauza vremii nefa­vo­rabile de la Poiana Brașov.