CS Mioveni a câștigat cu 3-2 amicalul cu FC Caracal

05 Aug. 2012, 20:40 Pregătiri, amicale
CS Mioveni a câștigat cu 3-2** amicalul cu FC Caracal

FC Caracal a susținut, sâmbătă, un meci de verificare pe terenul divizionarei B CS Mioveni, fosta formație din Liga I impunându-se cu 3-2.

Cu jucători care au trecut prin Liga I, Dănălache, Dauda, Olteanu, Neaga, Mărgăritescu, Ionuț Stancu și Năstăsie, CS Mioveni a preluat conducerea pe tabela de marcaj prin golurile marcate de Răduță, elevii lui Iordan Eftimie egalând la doi prin reușitele lui Rioșeanu, după ce a executat o lovitură de pedeapsă, și Koko. CS Mioveni a câștigat partida prin golul marcat de căpitanul Olteanu.

CS Mioveni: Dănălache, Pasăre, Dauda, Olteanu, Ionuț Stancu, Coșereanu, Neaga, Mărgăritescu, Oprea, Năstăsie, Răuță.

FC Caracal, prima repriză: Mogoșanu, Moșteanu, David, Mitroi, Rădulescu, Rada, Koko, Căpățână, Bugiu, Buciuman, Niculescu.
FC Caracal, a doua repriză: Pârvu, Cârnu, Ciobanu, Tudor, Rioșeanu, Koko, Mitroi, Stan, Mihai, Bocănete, Alin Florica.

Sursa: Gazeta Nouă