Concordia II a îngenungheat Chindia! Dâmbovițenii au încheiat meciurile de pregătire cu o înfrângere

Marius ANGHEL 21 Aug. 2015, 13:03 Pregătiri, amicale
Concordia II a îngenungheat Chindia!** Dâmbovițenii au încheiat meciurile de pregătire cu o înfrângere

Chindia Târgoviște a pierdut ultimul meci amical al acestei veri, 0-1 cu echipa din Liga 3 Concordia Chiajna II. Joi seară, dâmbovițenii au fost învinși pe terenul sintetic al stadionului din Chiajna, singurul gol al întâlnirii fiind marcat de Albu în minutul 78.

Contra grupării nou-promovare în Liga 2, Laurențiu Diniță i-a folosit în formula de start a echipei sale și pe Florin Iacob, Mihai Dina, Hristu Chiacu, Cristian Ciobanu și pe Marian Marin, jucători cu puține minute în campionat, pe care antrenorul principal al primei echipe din Chiajna, Marius Baciu, a vrut să-i urmărească la treabă. De asemenea, Eric Linkar și Răzvan Rotaru, secunzii grupării din Liga 1, au asistat și ei la joc în prima repriză.

Dacă târgoviștenii și-au încheiat meciurile amicale și acum le așteaptă pe cele oficiale, de cealaltă parte, Concordia II va disputa sâmbătă ultimul meci amical, cu Viitorul Domnesti, înainte de debutul în campionat. Chindia joacă miercuri în turul IV al Cupei, la prahovenii de la CS Păulești, iar sâmbătă debutează în campionat, pe teren propriu, cu „U” Cluj. Trupa lui Diniță a părăsit deja Cupa, astfel că la mijlocul săptămânii viitoare nu are meci, însă în campionat se va deplasa în județul Brașov, acolo unde va juca împotriva nou-promovatei Înfrățirea Hărman.

Concordia II: Fl. Iacob – Fota, M. Marin, Burnea, Savu – H. Chiacu, Novacek, Pencea, Cr. Ciobanu – Fl. Răsdan, Dina. Au mai intrat după pauză: Gudea – Marcu, Albu, Anton, Zaharia și Ov. Marin.

Chindia: Gârlea – Pătru, Vătavu, Ispas, C. Dinu – Voinea, Anton – Neniță, Cherchez, Cruceru – M. Ene. După pauză, antrenorul Nicu Croitoru i-a trimis pe teren și pe: Meilă – Martac, B. Matei, M. Dan, B. Dinu, A. Ilie, Parghel, Vasile, Stoica, L. Mihai, Grigore și Nisipeanu. Aioani și Popa au fost menajați, deoarece au acuzat probleme medicale.

Meciurile disputate de echipa pregătită de Laurențiu Diniță de la începerea pregătirilor: