Chindia a fost condusă, dar a câștigat amicalul cu CS Balotești

Marius ANGHEL 10 Feb. 2016, 14:18 Pregătiri, amicale

În cel de-al patrulea amical din această iarnă, Chindia Târgoviște a trecut în această dimineață cu scorul de 3-1 de CS Balotești, a 10-a clasată din Seria I a Ligii 2.

În testul desfășurat la Buftea, pe unul dintre terenurile sintetice ale complexului sportiv al FRF, echipa ilfoveană a deschis rapid scorul, însă până în pauză atacantul Daniel Popa a restabilit egalitatea. Potrivit, jurnaldedambovita.ro, în partea a doua a jocului, nou-intrații Liviu Mihai și Bogdan Vasile au semnat golurile victoriei târgoviștenilor.

Chindia (repriza I): Meilă – Pătru, Vătavu, Matei, Martac – Neniță, Anton, Voinea, C. Stoica – Cherchez, D. Popa.
Chindia (repriza II): Aioani (Gârlea 60) – B. Dinu, Ispas, Vătavu, Ioniță – Honciu, B. Vasile, Parghel, Grigore – L. Mihai, Neguț.

Chindia mai are programate încă două amicale în perioada următoare, sâmbăta aceasta, de la 11:00, la Chiajna, cu Concordia II, și sâmbăta viitoare, cu FC Brașov pe „Eugen Popescu” sau la Doicești, în funcție de starea gazonului.