Chindia a dat „recital” în ultimul meci din Antalya

19 Feb. 2012, 13:05 Pregătiri, amicale
Chindia a dat

Chindia Târgoviște și-a încheiat vineri stagiul de pregătire din Antalya cu un meci-spectacol (scor final 5-2, la pauză 3-0) împotriva danezilor de la IK Skovbakken, nimeni alții decât cei care, în urmă cu doar câteva zile, au remizat cu Gloria Bistrița, una dintre adversarele la promovare ale târgoviștenilor.

Pentru Chindia au punctat Verdeș (min. 6 și 42), Anton (min. 25), Dobre (min. 53) și Gavrilă (min. 86), dâmbovițenilor fiindu-le anulate alte trei goluri perfect valabile (Verdeș, Dobre și Negoescu). În prima repriză, antrenorii Flavius Stoican și Adrian Bogoi au trimis în teren următoarea echipă: Perianu – Pătru, Rădoi, Morariu, Bușu – Mihăescu, Anton – Dobre, Poiană, Radu – Verdeș, a doua jumătate fiind abordată în următoarea formulă: Omuț – Pătru, Rădoi, Morariu, Bușu – Mihăescu, Șerban – Dobre, Poiană, Gavrilă – Negoescu.

Pentru Chindia au mai evoluat Calu, Horvath, Petrea, Cherchez, Honciu și Bușică. La partida Chindiei a asistat și Gheorghe Hagi, fostul căpitan al „naționalei” fiind însoțit de Pavel Peniu, președintele Viitorului Constanța. Prezența „Regelui” a reprezentat un gest de curtoazie, dată fiind prezența unei delegații dâmbovițene la meciul pe care Viitorul l-a disputat, cu o zi înainte, împotriva celor de la FC Vaslui (scor final 3-0 în favoarea prim-divizionarei).

Vineri după-amiază, lotul Chindiei a părăsit Antalya, ajungând la Târgoviște după miezul nopții. Luni la prânz va avea loc o întâlnire a antrenorilor și jucătorilor dâmbovițeni cu reprezentanții presei.