Bucovina s-a impus cu 3-1 în fața sucevenilor de la Sporting!

Marius ANGHEL 26 Jan. 2013, 17:04 Pregătiri, amicale
Bucovina s-a impus cu 3-1** în fața sucevenilor de la Sporting!

Bucovina Radauti s-a impus, cu scorul de 3-1 (3-1), in fata colegei de serie Sporting Suceava, intr-un meci de pregatire disputat astazi pe terenul din Fratautii Noi. Formatia antrenata de Lucian Burlacu si-a asigurat prima victorie in amicale prin golurile marcate de Zaremba (penalty), Viu si I. Ionesi. De partea cealalta, „alb-verzii” restabilise la un moment dat egalitatea prin Ferariu, care a inscris dintr-o lovitura libera.

Bucovina Radauti: Galan – Alupei, Vitu, Hrimiuc, Obreja – Zaremba, R. Rusu, Tudose, Stoian – Romaniuc, Ionesi. Au mai intrat: Viu, Scanteie, Solovastru, Ilisoi, Botusan si Pasaila, restul jucatorilor fiind invoiti.

Sporting Suceava (prima repriza): Butnariu – Antonesei, Ferariu, Amanaloaie, Pantea – Gheorghiciuc, Ivan, Lumaicu, Azaharioaiei – Pamparau, Suleru. Sporting Suceava (repriza secunda): Hantescu – Longher, Kuruc, Aioanei, Netbai – Nitu, Martin, Caeriu, Todirita – Lesanu, Cutas. Au mai intrat: portarul Pascal si Visinari.

Sursa: Gazeta de Suceava