Bologna – Bihor 4-2! Crespo a marcat pentru orădeni

11 Aug. 2011, 09:56 Pregătiri, amicale

Capătul de linie în cel de-al doilea stagiu de pregătire, pentru FC Bihor, a fost echipa de Serie A, Bologna.
Având în componență jucători precum Angel Crespo, Portanova, Vitale, Della Rocca, Acquafresca sau Di Vaio, italienii s-au impus conform calculelor.

Bologna a început în forță și la pauză avea deja un avans de trei goluri. FC Bihor a revenit rapid în joc, după doar două minute de la reluare, prin golul marcat în proprie poartă de fundașul spaniol Angel Crespo, pentru ca Petrache să reducă din diferență. Ultimul cuvânt l-au avut tot italienii, care, au închis tabela în ultimul minut de joc.
În urma acestui rezultat, balanța rezultatelor obținute de elevii lui Ghiț în miniturneul din Italia, a fost perfect egală: două victorii (1-0 cu Spal; 2-0 cu Colognese) și două înfrângeri (1-4 cu Brescia și 2-4 cu Bologna).

Bologna – FC Bihor 4-2 (3-0)
Au marcat: Acquafresca ‘6, ’40, Di Vaio ’29, Coda ’90 / Crespo (autogol) ’47, Petrache ’65

Bologna: Agliardi – Raggi (’46 A. Crespo), Portanova, Cherubin (’61 Antonsson), Morleo (’75 Vitale), Pulzetti (’89 Casarini), Mudingayi (’72 Taider), Della Rocca (’46 Casarini), Paponi (’61 Pasi), Acquafresca (’73 Coda), Di Vaio (’77 Gavilan). Antrenor: Bisoli

FC Bihor: Pogacsics – Oltean, Petrache, Muscă, Moraru – Danci, Chiș, Fl. Pop, Sorian – Florean, Mărkuș. După pauză au mai intrat: Coroian, M. Popa, Diarra, Deaconescu, Birtalan și Sfârlea.