Amicalul dintre Chindia și CS Balotești, decis încă din primul minut

Marius ANGHEL 06 Aug. 2015, 16:54 Pregătiri, amicale
Amicalul dintre Chindia și CS Balotești,** decis încă din primul minut

La o săptămână după înfrângerea la limită din amicalul de lux cu Dinamo, scor 1-2, Chindia Târgoviște a câștigat, miercuri seara, testul desfășurat pe stadionul „Eugen Popescu” cu CS Balotești. Echipa antrenată de Nicolae Croitoru s-a impus cu 1-0 prin golul lui Cosmin Anton.

Unicul gol al testului a fost reușit chiar în primul minut, după o centrare a lui Cristi Cherchez și o reluare cu capul în plasă a lui Cosmin Anton.

Pentru Chindia au evoluat ieri: Meilă – Pătru, Vătavu, Ispas, C. Dinu – Voinea, Anton – Nenită, L. Mihai, Stoica – Cherchez. În a doua repriza au mai intrat: Gârlea, Aioani – Martac, M. Dan, B. Dinu, Nisipeanu, Parghel, Vasile, A. Ilie, M. Ene și D. Popa.

Altfel, echipa dâmbovițeană și-a programat încă trei amicale în următoarea perioadă, toate în deplasare:

– cu Juventus București (L3), 7 august, de la ora 11:00;
– cu Rapid București (L2), 12 august, de la ora 18:00;
– cu CS Balotești (L2), 15 august, de la ora 11:00.