![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Marian Spiru a fost reinvestit în funcția de vicepreședinte la Jiul, după ce o lună de zile acesta a ocupat postul de director executiv la echipa din liga a doua UTA. Dat afară de bunul său prieten Ionuț Chirilă, Spiru a revenit la formația petroșeneană.
„ Nu regret că am fost la UTA. Mă deranjează ceea ce s-a întâmplat, dar asta e viața. E trist că la vârsta mea am fost cumpărat cu iluzii”, a spus la momentul respectiv Spiru.