Iasmin Latovlevici reloaded! Daniel Șerbănică a celebrat golul cu Rapid precum fostul jucător al FCSB-ului în meciul cu Ajax

Andreea VISU 22 Jul. 2020, 11:10 Liga 2

Rapid și Campionii FC Argeș s-au întâlnit marți după amiază, în Regie, în cadrul etapei a 3-a a play-off-ului Ligii 2, iar deschiderea scorului a fost celebrată după modelul lui Iasmin Latovlevici, fost jucător al FCSB. Piteștenii au câștigat cu ceva emoții, cu scorul de 2-1, după ce au fost egalați în minutul 85, de Marian Drăghiceanu, însă Ionuț Șerban a punctat decisiv în prelungiri, în minutul 90+1.

Daniel Șerbănică (24 de ani), fundașul stânga al echipei piteștene, a deschis scorul în Regie în minutul 56 și a sărbătorit reușita într-un mod cum nu a mai făcut-o până acum, imitându-l pe Iasmin Latovlevici (34 de ani), fostul fundaș stânga al celor de la FCSB.

Iasmin Latovlevici sărbătorind golul din meciul cu Ajax, în 2013

Daniel Șerbănică, după modelul lui Iasmin Latovlevici

Fotbalistul Argeșului s-a bucurat la gol precum Iasmin Latovlevici în meciul dintre FCSB și Ajax, scor 2-0, ce a dus la calificarea roș-albaștrilor în optimile Europa League. Daniel Șerbănică și-a dus mâinile la ochi, imitând o pereche de ochelari, așa cum a făcut și Iasmin Latovlevici în februarie 2013.

Daniel Șerbănică marchează în poarta Rapidului și celebrează golul precum Iasmin Latovlevici. Captură foto: DigiSport

„N-am văzut nimic, dar preluarea a fost perfectă!”, își motiva Iasmin Latovlevici gestul din 2013, imediat după meci, dând vina pe nocturna de pe Arena Națională.

Imediat după ce a făcut acest gest, Șerbănică și-a ridicat și pantalonii până peste talie, așa cum a făcut Iasmin Latovlevici după un gol fabulos reușit într-un derby cu Dinamo, pe 11 august 2013.

După victoria Argeșului cu Rapid, câțiva suporteri înfocați ai echipei piteșene și-au așteptat favoriții la întoarcerea de la București și i-au întâmpinat cu fumigene și celebrul cântec pentru formațiile care promovează din Liga 2 în Liga 1: ”Adio Serie B!”

Campionii FC Argeș a urcat pe locul 3, de baraj de promovare, după victoria cu Rapid, și dacă va câștiga restanța de pe teren propriu cu CS Mioveni, de vineri, va urca pe poziția a 2-a direct promovabilă. Ulterior, trupa piteșteană va mai avea meciuri cu Petrolul (în deplasare) și UTA (acasă), în încheierea acestui play-off.