![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Vineri, conducerea echipei Cetatea Suceava a negociat transferurile fotbaliștilor Marius Romaniuc, Florin Apetri și Claudiu Sevaciuc de la formația Rapid din aceeași localitate.
Dacă ultimul a refuzat oferta Cetății din motive financiare, ceilalți doi și-au dat acceptul de a evolua în retur pe Areni. Cu toate acestea, Marius Romanciuc nu s-a prezentat încă la antrenamentele galben-albaștrilor. Se pare astfel că doar transferul lui Florin Apetri este sigur.
În ceea ce îi privește pe Alexandru Brânză, Nicu Azaharioaei sau Constantin Colban, oficialii celor două cluburi nici măcar nu s-au mai așezat la masa tratativelor, informează Monitorul de Suceava.