![Romică Dorin s-a întors în antrenorat, după câteva luni ca medic. A semnat contractul carierei și e ”secund” și analist video la o fostă campioană din Asia Centrală](https://media.prosport.ro/4mBjotQc1d_1V6pRaFwDUqL35Jc=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Fromica-dorin-ordabasy-1024x576.jpg)
Jucătorii și întreg stafful tehnic al echipei CS Mioveni au susținut, marți seară, la Ploiești, pe stadionul „Ilie Oană”, reprezentativa de tineret a României în meciul cu Liechtenstein, câștigat cu 4-0. Tricolorii au câștigat Grupa 8 a preliminariilor și s-au calificat, după o pauză de 20 de ani, la Campionatul European din 2019, din Italia și San Marino.
Galben-verzii au profitat de prezența la Ploiești, pentru meciul de diseară cu Petrolul, de la ora 19:30, din etapa a 12-a a Ligii 2, și au luat loc în tribunele stadionului „Ilie Oană”, la meciul României U21 cu Liechtenstein.
Jucătorii lui Iordan Eftimie le-au purtat noroc tricolorilor, care s-au impus cu 4-0, calificându-se en-fanfare la Campionatul European de anul viitor din Italia și San Marino. Argeșenii au fost martori, astfel, la golurile înscrise de George Pușcaș, o „dublă” în minutele 14 și 39, Ianis Hagi, dintr-o lovitură liberă executată excelent în minutul 25, și Adrian Petre, în minutul 78, la câteva minute după ce a fost trimis pe teren în locul lui Andrei Ivan, dar și la atmosfera superbă creată de fani, prezenți în număr foarte mare la stadion.
Foto: CS Mioveni