![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Pentru FC Ploiești, în meciul cu Electrosid Titu și-au făcut apariția în teren și câțiva dintre noii veniți la echipă. Astfel, portarul estonian Kert Kutt nu a avut ce apăra, iar fundașul dreapta Sergiu Mavriche a jucat bine o repriză și va fi în lotul ce va începe astăzi cantonamentul centralizat, la Snagov.
În plus, Daniel Costescu a jucat și el 30 de minute, „Chițu” venind la echipă vineri, o altă noutate fiind atacantul Mihai Damaschin(foto). Acesta a jucat la Dinamo II, marcând un gol chiar în meciul cu FC Ploiești, din tur și este și el pe lista pentru primul cantonament centralizat.
Articol scris de Marian Dima