CS Mioveni a debutat cu victorie în meciurile amicale. A făcut scor cu o formație din Liga 3

Andrei PASCU 10 Jul. 2023, 14:21 Liga 2

CS Mioveni a debutat și ea în partidele amicale ale pauzei de vară, recent retrogradata din SuperLiga României în Liga 2 disputând un test cu ACS Muscelul Câmpulung Elite, sâmbătă, 8 iulie.

Jocul, care a avut loc pe arena de casă a CS Mioveni, pe Stadionul Orășenesc Mioveni, nu adus emoții contra formației din Liga 3, pe care a învins-o cu scorul de 3-0.

CS Mioveni, succes cu 3-0 în amicalul cu ACS Muscelul Câmpulung Elite

Cu toate acestea, în ciuda scorului și a victoriei în sine, CS Mioveni nu a punctat în prima repriză, care s-a terminat la egalitate, 0-0. Antrenorul Constantin Schumacher a făcut alegeri mai bune în repriza a doua, la pauză făcând mai multe modificări în echipă.

Au punctat chiar trei jucători introduși pe parcursul duelului de verificare. A deschis scorul Andrei Trașcu, în minutul 55, de la 11 metri, iar 2-0 a făcut Christo Bolohan, care a punctat în minutul 60.

Tabela a fost închisă de Andrei Militaru, care a marcat la patru minute de la reușita lui Bolohan.

• CS Mioveni: Sima (Bucur 35’) – Gallo, Garutti, Burnea, Șerban – Toma, Văsălie, Coșereanu, Căprescu  – Guțea, Ivan.
    În repriza secundă au intrat: Peștisor, Șerbănică, Tomozei, Trașcu, Nistor, Bolohan, Pleșa, Zamura, Tărăgău, Militaru, Dică, Grigore, Butoiu, Sandu, Călin.

CS Mioveni va disputa al doilea meci de verificare miercuri, 12 iulie, în compania formației CSM Slatina, de la ora 18:00.