Vespazian Colban: „S-au văzut învingători prea devreme”

Vespazian Colban:**

Dorohoienii au reușit incredibilul la Constanța, după ce au fost conduși la pauză cu 3-0. Elevii lui Vespazian Colban au restabilit egalitatea, ba mai mult, au fost la un pas de a învinge pe final, atunci când gazdele au fost la un pas de al doilea autogol

„Am început extrem de slab, primind golurile foarte ușor, primul din corner. La a doua reușită a Farului, sunt semne de întrebare, portarul nostru mi-a spus că inițial a prins mingea. A fost un joc bun al Farului în prima repriză, gazdele evoluând cu elan, dar având și vântul de partea lor. În plus, noi i-am avut suspendați pe Ivașcă și Pavăl, improvizând un pic. În repriza a doua, am mai reglat unele lucruri. Am început partea secundă mai bine, am intrat în joc, am început să marcăm și nu ne-am pierdut speranța că putem scoate un rezultat pozitiv. Am avut și un 11 metri clar. Cu siguranță, cei de la Farul s-au văzut învingători prea devreme și au zis că meciul e câștigat. La 3-0, chiar și eu îmi puneam întrebarea dacă mai putem reveni”, a spus și Vespazian Colban.

Sursa: Ziua Constanța