Pană: „Eu zic că rezultatul este meritat, cu toate că în prima repriză nu am reușit să jucăm”

Marius ANGHEL 01 Apr. 2013, 16:08 Campionat
Pană:**

Antrenorul celor de la FC Bihor Oradea, Marian Pană, s-a arătat mulțumit, în primul rând de rezultat. Tehnicianul a declarat că victoria este meritată, dar obținută cu șansă, după aspectul jocului din prima repriză. Totodată, acesta nu s-a sfiit să vorbească despre faza penalty-ului neacordat slătinenilor, pe care a catalogat-o litigioasă.

„Eu zic că rezultatul este meritat, cu toate că în prima repriză, nu am reușit să jucăm, am avut ceva șansă la câteva ocazii ale gazdelor. Cristi Bud a marcat două goluri, unul din fază fixă, unul și cu puțin noroc, după o minge deviată.

Echipa gazdă cred că poate mult mai mult, au în componență jucători foarte buni, dar s-a văzut o lipsă de curaj în jocul lor, e foarte bine că am câștigat.

Dacă nu a dat penalty, înseamnă cu nu a fost, dar a fost o fază destul de litigioasă, discutabilă, important este ce s-a întâmplat, după bancă e greu să vezi, oricum a fost o fază la limită, arbitrul a decis”, a declarat Marian Pană după victoria cu 2-0.

Sursa: Gazeta nouă