Nițulescu nu e complet mulțumit după 3-0 cu FC Olt: „N-am făcut un joc bun”

18 Mar. 2012, 14:01 Campionat
Nițulescu nu e complet mulțumit după 3-0 cu FC Olt:**

Președintele executiv al celor de la Alro, Jane Nițulescu, spune că echipa slătineană a avut o evoluție modestă în partida câștigată cu scorul de 3-0, pe teren propriu, în fața formației FC Olt.

Nițulescu crede că dacă elevii lui Daniel Mogoșanu vor avea o prestație asemănătoare și în meciul cu FC Timișoara, va fi dificil să obțină puncte pe Bega.

„N-am făcut un joc bun, dar am obținut un rezultat bun. Am început cu dreptul, sperăm să o ținem tot așa. A fost un joc al orgoliilor, am întâlnit o echipă tânără, o echipă bună, care a alergat și ne-a pus mari probleme. Totul e bine când se termină cu bine.

Părerea mea e că au avut posesie, ne-au dominat la mijlocul terenului. N-au fost situații clare de gol, pentru că prima repriză a fost săracă în ocazii, dar ne-am revenit după pauză. Dacă jucăm tot așa la Timișoara, probabil e greu. Dar se vor mobiliza, nu poți să le zici nimic când o echipă câștigă”, a declarat Nițulescu.

Sursa: Olt TV