Giani Nedelcu îi anunță pe fotbaliștii Farului că vor avea surprize

Mihai Andries 11 Apr. 2014, 12:43 Campionat
Giani Nedelcu îi anunță** pe fotbaliștii Farului că vor avea surprize

Înfrângerea cu Dunărea Galați a ridicat la 14 numărul etapelor de când Farul nu a mai câștigat un meci în Liga a 2-a! Ultima victorie s-a înregistrat pe 2 noiembrie 2013, 1-0 la Constanța cu Rapid CFR Suceava, în acest interval „marinarii” având, este adevărat, și două runde libere. În 12 meciuri, Farul a înregistrat șapte înfrângeri și cinci egaluri, golaveraj 4-22! În opt meciuri nu a înscris deloc, iar când a punctat, nu a făcut-o de mai mult de o dată pe partidă.

„Am și uitat sentimentul bucuriei de după un succes. Asta este. Sunt multe probleme la echipă. Jucătorii or să aibă surprize. Vor vedea ei. O să iau măsuri și în cazul celor care au viață extra-sportivă necorespunzătoare. Nu știu ce să mai cred. În iarnă, nu s-a făcut o pregătire fizică bună, iar jucătorii se plâng și ei de acest lucru. Trebuie să luptăm până la capăt să nu retrogradăm. Îmi pun speranțe însă și în noul format de campionat, cu 16 echipe, la care s-ar putea să se revină. În aceste condiții, n-am mai pica. Nu hotărăsc eu singur acest lucru, că nu sunt buricul pământului, hotărăsc mai mulți”, a spus Giani Nedelcu, patronul Farului, care, exasperat de evoluția jalnică din prima repriză a meciului cu Dunărea, a intrat în vestiar la pauză, pentru a-i trezi pe jucători din letargie. „I-am rugat frumos să bată Galațiul, dar se vede treaba că apelul meu n-a avut ecou. Și dacă jucau trei zile încontinuu, tot nu dădeau gol”, a mai spus Nedelcu.

Sursa: Ziua Constanța