Falub: „Severinul are prima șansă!”

29 Apr. 2012, 17:00 Campionat
Falub:** „Severinul are prima șansă!

La conferința de presă de după meciul cu Gaz Metan Severin, antrenorul arădenilor, Adrian Falub, s-a arătat mulțumit cu punctul obținut la Severin și a spus că Gaz Metan are prima șansă la podium, ironizând, într-un fel, victoriile categorice ale oltenilor, din precedentele două etape, cu Unirea Alba Iulia (4-1) și Gloria Bistrița (3-1).

„A fost un meci disputat, nu de mare calitate. Noi am făcut un joc defensiv bun, dar nu și unul ofensiv. Tactic am stat bine. Severinul a dominat meciul, ca posesie, dar n-a avut ocazii foarte mari de gol. E un punct meritat, care ne menține în lupta pentru locul 3. Era maximum din ceea ce puteam scoate din acest meci, dacă țin cont că am jucat și în inferioritate numerică aproape 20 de minute. A contat și căldura. La Arad ne-am antrenat la 15 grade, la Severin erau aproape 30. Avem avantajul meciurilor directe cu Gaz Metan, dar campionatul se joacă în continuare. Severinul are prima șansă, după ce a zdrobit Alba Iulia și Bistrița, în câteva minute!”, a spus Falub.