Devastatorul Sorin Chițu, șapte goluri în trei meciuri!

Marius ANGHEL 11 May. 2013, 19:35 Campionat

În etapa cu numarul 26 al ligii a doua la fotbal, FC Farul a primit vizita Chindiei. Și de această dată, marinarii au făcut spectacol pe teren propriu. La final, tabela stadionului din Constanța a arătat scorul de 4-1 pentru gazde. Golurile fariștilor au fost marcate de Chițu în minutele 5 și 58, Călințaru în minutul 62 și Băjan în minutul 88, ultimul învingându-l pe portarul oaspeților cu un șut de la 25 de metri.

Atacantul gazdelor, Sorin Chițu a demonstrat încă o dată că trece printr-o perioadă foarte fastă, marcând 7 din cele 11 goluri ale Farului din ultimele trei partide jucate. Pentru oaspeți a marcat Honciu în minutul 23, minut în care portarul gazdelor Vlad Neagu s-a accidentat grav și a primit îngrijiri medicale pe suprafața de joc, meciul fiind oprit aproximativ 10 minute. Constănțenii au adunat trei victorii consecutive, succese care urcă Farul pe locul 10 al clasamentului cu 22 de puncte.

FARUL CONSTANȚA – CHINDIA TÂRGOVIȘTE 4-1
Marcatori: S. Chițu ”5, ”58, Călințaru ”62, Băjan ”88 / Honciu ”22

Farul: G. Curcă (cpt.) (Vl. Neagu ”19) – Băjan, Buzea, I. Popescu, Nițescu – Ivanovici, Săceanu (Țabără ”70), B. Nicola, Sg. Popescu, Călințaru – S. Chițu (Igiroșanu ”90)
Antrenor: Ion Răuță
Eliminare: Buzea (70) – două galbene

Chindia: Perianu – C. Dinu, Șeran, I. Costache, Bușu – I. Șerban, Mihăescu (Cherchez ”75), Honciu, Băluță – Văduva (R. Dobre ”59), Verdeș (cpt.) (Voduț ”36)
Antrenor: Silviu Dumitrescu
Eliminare: I. Șerban (80) – două galbene