Cosmin Popovici: „S-a terminat, a ieșit bine pentru noi, suntem mulțumiți”

Cosmin Popovici:**

Imediat după meciul Metalul Reșița – FC Caransebeș, scor 1-2, antrenorul principal al gugulanilor, Alin Artimon, a coborât din tribună, și-a îmbrățișat jucătorii, după care, cu toții, s-au dus să salute „Magica Balta”, o galerie care s-a comportat admirabil pe tot parcursul meciului.

„S-a terminat, a ieșit bine pentru noi, suntem mulțumiți… Am muncit foarte mult, am început din decembrie, împreună cu prof. Alin Artimon, am reconstruit echipa aproape de la zero și roadele încep să apară, avem patru meciuri fără înfrângere, cred că într-un clasament al returului suntem pe primul loc. Suntem pe o pantă ascendentă, din păcate etapele au fost puține și nu putem să intrăm în play-off. Obiectivul nostru era oricum salvarea de la retrogradare și cred că suntem în grafic. Am plecat cu un deficit de cinci puncte față de următoarea clasată și cred că acum avem cinci puncte peste ea, și cred că asta spune tot despre ceea ce s-a întâmplat la Caransebeș în aceste trei luni. S-a muncit, iar rezultatele se văd pe teren. Jocul de azi a fost unul bun, nu pot să-l numesc derby datorită faptului că gazdele consideră că suntem o echipă mică, ei au derby cu Steaua și cu Dinamo, din păcate trăiesc din amintiri, nu se raportează la nivelul la care sunt, dar din punctul nostru de vedere a fost un derby. Unul care azi a ieșit bine pentru noi. Ne-am luat revanșa pentru meciul din tur, când am suferit o înfrângere meritată. Vreau să mulțumesc inimoșilor noștri suporteri, care au venit în număr mare și au dominat fondul sonor al acestei partide, încurajând băieții din minutul 1 până în minutul 90. Merită toate felicitările, ei, echipa, conducerea tehnică și toți cei care sunt angrenați în această echipă. Puțini, dar inimoși”, a declarat după meci Cosmin Popovici, președintele clubului FC Caransebeș.