„Am înscris golul datorită insistenței lui Ene”

29 Oct. 2011, 16:00 Campionat

Mijlocașul stânga al lui ALRO, Ionuț Stancu, a fost pentru a doua oară decisiv pentru echipa slătineană. După ce etapa trecută a adus victoria în finalul meciului cu FC Argeș, astăzi, fostul rapidist a mai punctat încă odată de trei puncte, cu Juventus.

„Obiectivul nostru este să câștigăm fiecare meci, e important că astăzi am reușit. Prima repriză a fost foarte grea, am întâlnit o echipă de București, cu jucători tehnici. Datorită concentrării și pregătirii fizice am reușit să schimbăm jocul după pauză. Ei au avut ocazii numai din faze fixe.

Am înscris golul datorită insistenței lui Ene, este meritul lui, eu doar am fost inspirat și am șutat la poartă.”, a spus Stancu la finalul partidei.

După 1-0 cu Juventus București, ALRO Slatina acumulează 15 puncte și urcă în clasamentul Seriei a II-a pe locul opt.