![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Aldana a revenit la „Poli”, iar Feleagă se antrenează cu CFR Craiova. Prin urmare în lotul echipei nu se regăsește niciun fundaș central de meserie, fapt ce i-a pus în gardă pe ceferiști.
„Căutăm 2-3 fundași centrali, suntem interesați de Buican de la UTA și de Budău de la Știința Bacău”, a declarat antrenorul Florin Bugar. O altă soluție pentru centrul apărării ar putea fi Ciprian Ștreangă, jucător care aparține de asemenea, de Unirea Urziceni.
Â
Â
articol scris de Cornel Biholari