![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Cu 10 zile înainte de startul campionatului, oficialii grupării de sub Cetate au anunțat numele noilor jucători care sezonul viitor vor îmbrăca tricoul „alb-roșu” al Mureșului Deva: Sorin Bălu (Forex Brașov), Victor Pistol (Voința Sibiu), Flavius Pop (Șc. de Fotbal „Gică Popescu”) – fundași, Bogdan Spătaru (Unirea Târlogeni), Bogdan Golguț (Unirea Dej), Daniel Bogman (foto la minge, revenit din Austria) – mijlocași, Marcel Șandor (CFR Simeria) și Rareș Moca (CFR Cluj) – atacanți.
Â
Acestora li se alătură mijlocașul Adrian Pribac (ex-Dunarea Galati) care și-a reziliat de comun acord înțelegerea cu gruparea moldoveană și a semnat un contract pe două sezoane cu Mureșul Deva.
Â
"Toți sunt jucătorii Devei 100 la sută", a spus antrenorul Mureșului, Gheorghe Barbu care a anunțat că până la startul campionatului va încerca să mai transfere cel puțin un jucător.
Â
Â
Articol scris de Sami Tamaș
Â