Daminuță își încearcă norocul la Buftea! Jucătorul a marcat din lovitură liberă în amicalul cu CS Balotești

Daminuță își încearcă norocul la Buftea!** Jucătorul a marcat din lovitură liberă în amicalul cu CS Balotești

După ce a purtat negocieri cu Sportul, dar a fost refuzat de Vasile Șiman și după ce a fost în cantonamentul Farului, Cristian Daminuță, fostul jucător al Timișoarei, Inter și AC Milan a ajuns la CS Buftea.

Fosta speranță a Timișoarei a ajuns aseară în Buftea, unde a purtat negocieri cu cei din conducerea clubului în vederea semnării unui contract valabil până în vară, apoi cu posibilitate de prelungire. Daminuță a fost folosit astăzi în meciul pe care Buftea l-a câștigat, scor 2-1, în fața celor din Balotești.

Daminuță a marcat în minutul 28, executând frumos o lovitură liberă pentru aceștia.

Momentan vor continua negocierile, o decizie finală luându-se probabil sâmbătă, după meciul Buftea – Ștefănești, meci care se dispută tot la baza FRF din Buftea cu începere de la ora 11. Cu toate acestea, șansele ca Daminuță să rămână sunt destul de mari.

Sursa: Ilfov Sport