![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Chiar dacă și-a oferit serviciile Petrolului, fostul căpitan al echipei FC Ploiești, Cristi Vlad, nu va juca la noua echipă a Primăriei, fiind refuzat de antrenorul Eusebiu Tudor. Vlad este dorit de CS Buftea, formație preluată de impresarul Ana Maria Prodan, șansele ca plecarea sa să se concretizeze fiind foarte mari.
Â
Astfel, Vlad va fi adversarul lui Eusebiu Tudor, chiar în prima etapă, când echipa ilfoveană vine pe „Ilie Oană” pentru a da replica SC FC-ului. Conducerea celor de la FC Ploiești este de acord cu plecarea lui Vlad la Buftea, jucătorul având o discuție în acest sens cu oficialii echipei.
articol scris de Marian DIMA
Â