![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Chindia Târgoviște a bifat primul transfer după ce a reușit să revină în Liga 2. Echipa dâmbovițeană s-a înțeles cu fosta colegă de serie Urban Titu pentru a-l achiziționa pe Cristian Daniel Neguț, un mijlocaș de 19 ani.
Marcator a șase goluri pentru Urban în sezonul recent încheiat, Neguț a îmbrăcat tricoul cu numărul 10 la Titu și a purtat, în câteva rânduri, și banderola de căpitan. DBsport scrie că în schimbul mijlocașul, de la Târgoviște la Titu vor ajunge câțiva juniori.