![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Meciul cu FC Botoșani a fost ultimul pentru Mihai Ciobanu, pe banca tehnică a Gloriei Buzău. Luni, în urma unei ședințe, antrenorul și conducerea clubului din Crîng au decis de comun acord rezilierea contractului. Astfel după aproape doi ani, Mihai Ciobanu s-a despărțit de gruparea buzoiană care în actualul sezon nu a acumulat decât 20 de puncte fiind aproape retrogradată. Pentru următoarele meciuri, conducerea tehnică a Gloriei Buzău va fi asigurată de Marcel Ploaie acesta avându-l ca secund pe Nicolae Anton.
Articol de Adi SOARE