![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Lotul Gloriei Buzău cuprinde începând de ieri încă trei jucători noi. Aceștia sunt Jozsef Lorincz (fundaș stânga – FC Bihor), Răzvan Radu (atacant – Gloria Bistrița) și Sergiu Mândrean (fundaș dreapta – Pandurii Tg. Jiu). Acesta din urmă în vârstă de 30 de ani a evoluat din 1995 până în 2006 la Gloria Bistrița.
Â
Â
Cei trei fotbaliști au sosit ieri la Buzău pentru a purta discuții cu cei din conducerea clubului amănunte referitoare la transfer. În această după-amiază jucătorii respectivi vor fi utilizați în amicalul pe care echipa din Crâng îl disputa în deplasare împotriva Dunării Giurgiu începând cu ora 17.30.
Â
Â
Vineri, lotul grupării buzoiene va efectua vizita medicală la un cabinet particular din localitate, sâmbătă fiind programat un alt joc de verificare. Adversara va fi nou-promovata Săgeata Stejaru, partida urmând să se desfășoare pe stadionul Gloria de la ora 11.00.
Â
Â
Articol scris de Adrian Soare
Â