Au spart „gheața” în luna mai!

Lungu Danut 02 May. 2009, 14:14 Liga 2

Fără victorie în returul campionatului – cele la „masa verde” nu duc pe la casierie! – FCM Dunărea a tremurat și cu FC Snagov, deși părea să-și fi asigurat fără probleme cele trei puncte. Cristescu și Vali Munteanu au făcut 2-0 până în minutul 18, apoi a venit replica oaspeților, prin Gigel Ene.

Snagovul putea egala până la pauză, dar căpitanul Alin Radu a reușit să lovească bara de două ori în numai câteva secunde. Golul desprinderii a venit abia în minutul 92, Andreas Popescu făcându-l pe antrenorul Stelian Bordeianu, la prima sa victorie pe banca Dunării, să-și arunce șapca în noroi. Dacă în tur era formația-surpriză a Seriei I, gruparea gălățeană a înotat din greu în primăvară pentru primul buchet de trei puncte.