Viitorul Ștefănești e lider

Publicat: 31 Aug. 2011, 12:48 Actualizat: 31 Aug. 2011, 12:52 Ligi județene
Viitorul Ștefănești  e lider

Etapa a IV-a a Ligii a IV-a Argeș a adus primul pas greșit al fostului lider, SCM Pitești. Noua echipă a primăriei a înregistrat doar un egal, 1-1, pe teren propriu, cu Dinamic Mioveni, astfel că a pierdut prima poziție în detrimentul Viitorului. Ștefăneștiul a rămas astfel singura echipă cu victorii pe linie în acest start de campionat, în weekend aștia învingând cu 3-1 pe CS Domnești.

În această rundă au mai obținut victorii la scor CS Edilul Pitești, ACSFC Dănuț Coman și CS Rucăr, ultima fiind la al doilea meci în campionat în care a marcat cinci goluri, în primele două etape reprogramându-și întâlnirile.

Trei echipe nu au înregistrat niciun punct până în acest moment, Unirea Costești, Top Arena Topoloveni și AS Stîlpeni Rădești.

Rezultate etapa 4:

CS Edilul Pitești – Top Arena Topoloveni 9-2
Rapid Pitești – Atletic Bradu II 0-1
SCM Pitești – Dinamic Mioveni 1-1
AS Olimpia Suseni – Unirea Costești 2-1
CS Rucăr – AS Bascov 5-2
DLR Pitești – ACSFC Dănuț Coman 1-5
Viitorul Ștefănești – CS Domnești 3-1
AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu – AS Stîlpeni Rădești 2-1
AS Miroși
stă.

Clasament etapa 4:

1. Viitorul Ștefănești 4 4 0 0 15-3 12
2. SCM Pitești 4 3 1 0 14-1 10p
3. ACSFC Dănuț Coman 4 3 0 1 10-5 9
4. Atletic Bradu II 4 2 1 1 8-5 7
5. AS Olimpia Suseni 4 2 1 1 9-8 7
6. CS Rucăr 2 2 0 0 10-2 6
7. Rapid Pitești 4 2 0 2 6-3 6
8. CS Edilul Pitești 4 2 0 2 13-16 6
9. DLR Pitești 4 2 0 2 8-14 6
10. Dinamic Mioveni 3 1 2 0 7-2 5
11. AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu 4 1 1 2 5-7 4
12. AS Bascov 3 1 0 2 8-10 3
13. AS Miroși 3 1 0 2 5-10 3
14. CS Domnești 4 0 2 2 4-10 2
15. Unirea Costești 3 0 0 3 1-8 0
16. Top Arena Topoloveni 2 0 0 2 4-12 0
17. AS Stîlpeni Rădești 4 0 0 4 4-15 0

Etapa viitoare, 3 septembrie:

CS Domnești – DLR Pitești
AS Stîlpeni Rădești – Viitorul Ștefănești
Top Arena Topoloveni – Dinamic Mioveni
Unirea Costești – CS Edilul Pitești
AS Bascov – AS Olimpia Suseni
AS Miroși – CS Rucăr
Rapid Pitești – SCM Pitești
Atletic Bradu II – AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu
ACSFC Dănuț Coman
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL

Publicat: 31 Aug. 2011, 12:48 Actualizat: 31 Aug. 2011, 12:52 Ligi județene
Pe aceeași temă