Turul Micula și Unirea Tășnad își mențin pozițiile de lideri

Publicat: 30 Aug. 2012, 14:39 Actualizat: 30 Aug. 2012, 14:40 Ligi județene
Turul Micula și Unirea Tășnad  își mențin pozițiile de lideri

După cea de-a IV-a etapă a Ligii a IV-a la fotbal, Turul Micula și Unirea Tășnad își mențin prima poziție în clasament. În această etapă, în seria A Turul Micula a învins în deplasare Someșul Odoreu cu scorul de 2-1, în seria B Unirea Tășnad s-a impus acasă în fața echipei din Ciumești cu scorul de 3-1.

Iată rezultatele etapei a IV-a

Seria A:
Păulești – Apa 1-3
Sătmărel – Botiz 1-4
Medieș – Doba 2-2
Cărășeu – Negrești 8-1
Lazuri – Dorolț 0-1
Livada – Vetiș 3-3
Odoreu – Micula 2-1
Talna Orașu Nou
a stat.

Clasament:
1. Turul Micula 4 3 0 1 9-6 9p
2. Talna Orașu Nou 3 2 1 0 10-7 7p
3. Someșul Cărășeu 3 3 0 0 20-2 9p
4. Energia Negrești 3 2 0 1 11-10 6p
5. Recolta Dorolț 3 3 0 0 9-1 9p
6. Sportul Botiz 4 3 0 1 11-8 9p
7. Victoria Apa 4 2 1 1 8-7 7p
8. Voința Doba 4 1 2 1 9-15 5p
9. Voința Lazuri 3 1 0 2 4-5 3p
10. Voința Sătmărel 3 0 1 2 3-11 1p
11. Viitorul Vetiș 4 0 2 2 10-12 2p
12. Someșul Odoreu 4 1 1 2 7-9 4p
13. Dacia Medieș 3 0 1 2 4-8 1p
14. AS Livada 3 0 1 2 5-9 1p
15. Unirea Păulești 4 0 0 4 6-15 0p

• Etapa a 5-a, 1-2 septembrie 2012 (ora 15:00 și 17:00):

Sâmbătă, 1 septembrie: Odoreu – Dorolț, Apa – Orașu Nou.
Duminică, 2 septembrie: Vetiș – Păulești, Micula – Sătmărel, Botiz – Medieș, Lazuri – Doba, Livada – Negrești (ora 15:30, 17:30). Cărășeu stă.

Seria B:
Tășnad – Ciumești 3-1
Oar – Moftinu Mic 2-1
Moftinu Mare – Sanislău 1-0
Urziceni – Petrești 3-0
Căuaș – Foieni 6-1
Pișcolt – Babța 2-2
Jocul Andrid – Cămin
se dispută joi 30 august, iar partida Berveni – Căpleni va avea loc miercuri, 5 septembrie.

Clasament:
1. Unirea 08 Tășnad 4 4 0 0 16-1 12p
2. Olimpia Căuaș 4 4 0 0 19-5 12p
3. Someșul Oar 4 4 0 0 10-1 12p
4. Kneho Urziceni 4 3 0 1 6-3 9p
5. Schwaben Cămin 3 2 1 0 6-3 7p
6. Gloria Moftinu Mare 4 2 1 1 6-4 7p
7. Stăruința Berveni 3 2 0 1 6-2 6p
8. Unirea Pișcolt 3 1 1 1 7-5 4p
9. Fortuna Căpleni 3 1 0 2 3-5 3p
10. Scham. Ciumești 3 1 0 2 3-6 3p
11. Frohlich Foieni 4 1 0 3 5-14 3p
12. Real Andrid 3 0 2 1 2-4 2p
13. Voința Babța 4 0 2 2 5-17 2p
14. Recolta Sanislău 4 0 1 3 1-5 1p
15. Crasna Moftinu Mic 4 0 0 4 1-8 0p
16. Victoria Petrești 4 0 0 4 1-14 0p

• Etapa a 5-a, 1-2 septembrie 2012 (ora 15:00 și 17:00):

Duminică, 2 septembrie: Pișcolt – Petrești, Foieni – Tășnad, Babța – Oar, Ciumești – Berveni, Moftinu Mic – Andrid, Căpleni – Moftinu Mare, Urziceni – Cămin, Sanislău – Căuaș.

Articol scris de Veronica HODAS

Publicat: 30 Aug. 2012, 14:39 Actualizat: 30 Aug. 2012, 14:40 Ligi județene
Pe aceeași temă