Someșul Oar urcă pe primul loc în liga IV Satu Mare

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:46 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:58 Ligi județene
Someșul Oar  urcă pe primul loc în liga IV Satu Mare

Victoria Carei a pierdut surprinzător, pe teren propriu cu
Forhlich Foieni și a picat pe locul doi în clasament, pentru că
Someșul Oar a învins la Urziceni.

În seria A, primele trei clasate, Dacia Medieș, Gama Homoroade
și Energia Negrești au câștigat meciurile fără prea mari
probleme.

La partida dintre Energia și Recolta Dorolț s-a ținut un moment
de reculegere în memoria celui care a fost secretarul echipei
negreștene, Karoly Bu. Olimpia Căuaș vine tare din spate și se află
la trei puncte de primul loc. Jocul Talna Orașu Nou – Minerul Turț
a fost întrerupt în minutul 4 pentru că echipa oaspete a rămas în
șase jucători.

Seria
A

Energia Negrești-Oaș – Recolta Dorolț 2-0
Egri Sasok Agriș – Someșul Cărășeu 1-3
Forestiera Bixad – Someșul Odoreu 3-0
Dacia Medieșu Aurit – Viitorul Vetiș 6-1
AS Livada – Șoimii Mădăras 4-2
Gama Homoroade – Olimpia Satu Mare 4-0
Jocul Talna Orașu Nou – Minerul Turț 0-0
(întrerupt în min. 4)

Clasament
1.Dacia 19 15 2 2 62-18 47 (+17)
2.Gama 18 14 2 2 62-25 44 (+26)
3.Energia 18 11 5 2 70-21 40 (+7)
4.Cărășeu 19 12 2 5 37-23 38 (+11)
5.Dorolț 18 11 4 3 47-20 37 (+13)
6.Viitorul 19 10 1 8 53-49 31 (+4)
7.Talna 18 8 2 8 37-29 26 (-1)
8.Forestiera 19 7 1 11 33-47 22 (-8)
9.Livada 19 6 2 11 38-59 20 (-10)
10.Șoimii 17 6 1 10 39-48 19 (-5)
11.Olimpia 17 5 3 9 24-35 18 (-6)
12.Odoreu 19 4 3 12 23-44 15 (-15)
13.Minerul 17 2 2 13 18-58 8 (-22)
14.Agriș 19 1 1 17 12-76 4 (-29)

Seria
B

Unirea Tășnad – Unirea Pișcolt 9-0
Victoria Carei – Frohlich Foieni 0-1
Stăruința Berveni – Victoria Petrești 4-2
Recolta Sanislău – Fortuna Căpleni 2-0
Real Andrid – Olimpia Căuaș 0-2
Kneho Urziceni – Someșul Oar 0-2
Luceafărul Decebal – Schwaben Cămin 0-0

Clasament
1.Oar 19 13 5 1 32-10 44 (+17)
2.Carei 19 14 1 4 57-16 43 (+13)
3.Căuaș 19 13 2 4 48-16 41 (+14)
4.Frohlich 19 11 3 5 27-19 36 (+9)
5.Tășnad 19 10 5 4 43-18 35 (+5)
6.Luceafărul 19 9 3 7 26-22 30 (0)
7.Schwaben 19 8 4 7 48-26 28 (+1)
8.Stăruința 19 6 7 6 25-28 25 (-6)
9.Andrid 19 6 6 7 28-29 24 (-6)
10.Fortuna 19 6 2 11 29-34 20 (-7)
11.Sanislău 19 4 3 12 20-43 15 (-15)
12.Petrești 19 4 3 12 16-46 15 (-12)
13.Urziceni 19 3 3 13 13-40 12 (-18)
14.Pișcolt 19 2 1 16 25-90 7 (-20)

Sursa: informatia-zilei.ro

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:46 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:58 Ligi județene
Pe aceeași temă