Situație neschimbată în fruntea celor două serii

Publicat: 04 May. 2010, 15:48 Actualizat: 04 May. 2010, 15:51 Ligi județene
Situație neschimbată în  fruntea celor două serii

Etapa a 21-a nu a adus modificări importante în ierarhiile celor
două serii ale Ligii a 4-a. Gama Homoroade și Someșul Oar rămîn la
șefia seriilor după un week end în care și-au umilit
adversarele.

Codrenii s-au impus cu 8-3 pe teren propriu în fața celor de la
Viitorul Vetiș. Pentru Gama, Marghitaș a reușit un hatt-trick,
Costea și Sorin Pătcaș au marcat cîte două goluri iar Dragoș și-a
trecut și el numele pe lista marcatorilor. Pentru cei de la Vetiș
au punctat Negru (2) și Nemet, iar la 6-2 oaspeții au ratat și un
penalty!

Dacia Medieș rămîne la trei puncte în spatele liderului după
victoria, 3-2, cu Forestiera Bixad.

În seria B, Someșul Oar a reușit un 6-0 ca la …tenis cu Fortuna
Căpleni, în vreme ce Victoria Carei a bătut la Real Andrid cu 4-1
și a rămas la un punct în spatele liderului.

Seria
A:

Olimpia 2008 Satu Mare – Talna Orașu Nou 1-1
Șoimii Mădăras – Recolta Dorolț 3-2
Someșul Cărășeu – Minerul Turț 5-1
Gama Homoroade – Viitorul Vetiș 8-3
Dacia Medieșu Aurit – Forestiera Bixad 3-2
Someșul Odoreu – AS Livada (amânat)
Energia Negrești-Oaș – Egri Sasok Agriș
(amânat)

Clasament:
1. Gama Homoroade 21 17 2 2 77-33 53p (+26)
2. Dacia Medieșu Aurit 21 16 2 3 66-23 50p (+17)
3. Recolta Dorolț 21 13 4 4 55-23 43p (+13)
4. Someșul Cărășeu 21 13 2 6 42-28 41p (+11)
5. Energia Negrești-Oaș 20 11 5 4 73-27 40p (+7)
6. Viitorul Vetiș 21 11 1 9 64-57 34p (+4)
7. Talna Orașu Nou 21 9 3 9 40-33 30p (0)
8. Șoimii Mădăras 21 8 1 10 44-50 25p (-5)9
9. AS Livada 20 7 2 11 41-59 23p (-10)
10. Forestiera Bixad 21 7 1 13 35-53 22p (-8)
11. Olimpia 2008 SM 20 5 5 10 25-38 19p (-7)
12. Someșul Odoreu 20 4 4 12 23-44 16p (-17)
13. Minerul Turț 20 3 2 15 22-67 11p (-22)
14. Egri Sasok Agriș 20 1 1 18 12-84 4p (-29)

• Etapa a 22-a, 8-9
mai (ora 16:00-jun, ora 18:00-sen):

Sâmbătă, 8 mai: Viitorul Vetiș – Someșul
Odoreu.
Duminică, 9 mai: Recolta Dorolț – Dacia Medieșu
Aurit, Gama Homoroade – Minerul Turț, Talna Orașu Nou – Șoimii
Mădăras, Forestiera Bixad – Energia Negrești, Egri Sasok Agriș – AS
FC Olimpia 2008 Satu Mare, Someșul Cărășeu – AS Livada.

Seria
B:

Real Andrid – FCM Victoria 2008 Carei 1-4
Unirea Pișcolt – Victoria Petrești 2-1
Frohlich Foieni – Kneho Urziceni 0-0
Luceafărul Decebal – Stăruința Berveni 4-0
Recolta Sanislău – Unirea 08 Tășnad 0-2
Schwaben Kalmandi Cămin – Olimpia Căuaș 7-4
Someșul Oar – Fortuna Căpleni 6-0

Clasament:
1. Someșul Oar 21 15 5 1 47-10 50p (+17)
2. Victoria 2008 Carei 21 16 1 4 63-17 49p (+19)
3. Olimpia Căuaș 20 13 2 5 52-23 41p (+14)
4. Frohlich Foieni 21 11 5 5 27-19 38p (+5)
5. Unirea 08 Tășnad 20 11 5 4 45-18 38p (+8)
6. Schwaben Cămin 21 10 4 7 58-32 34p (+1)
7. Luceafărul Decebal 21 10 4 7 30-22 34p (+1)
8. Stăruința Berveni 21 6 7 8 27-35 25p (-6)
9. Real Andrid 21 6 6 9 30-35 24p (-9)
10. Fortuna Căpleni 21 6 3 12 31-42 21p (-9)
11. Victoria Petrești 21 5 3 13 19-49 18p (-12)
12. Recolta Sanislău 21 4 3 14 20-54 15p (-18)
13. Kneho Urziceni 21 3 4 14 13-42 13p (-20)
14. Unirea Pișcolt 21 3 2 16 29-93 11p (-19)

• Etapa a 22-a, 7-9
mai (ora 16:00-jun, ora 18:00-sen):

Vineri, 7 mai: Unirea 08 Tășnad – Luceafărul
Decebal.
Sâmbătă, 8 mai: FCM Victoria 2008 Carei – Recolta
Sanislău.
Duminică, 9 mai: Fortuna Căpleni – Real Andrid,
Victoria Petrești – Schwaben Kalmandi Cămin, Olimpia Căuaș –
Frohlich Foieni, Stăruința Berveni – Someșul Oar, Unirea Pișcolt –
Kneho Urziceni

Sursa: gazetanord-vest.ro

Publicat: 04 May. 2010, 15:48 Actualizat: 04 May. 2010, 15:51 Ligi județene
Pe aceeași temă