Pandurii a încheiat turul II cu victorii pe linie

CS Pandurii Cerneți continuă seria pozitivă din această primăvară. De la înfrângerea cu Viitorul Șimian, scor 1-2 în ultima etapă a returului I, liderul a bifat numai victorii și s-a distanțat la 16 puncte în fruntea clasamentului. În ultima etapă a turului II, CS Pandurii a dispus cu 4-1 de singura echipă care i-a provocat înfrângere în actualul sezon și a bifat al șaptelea succes consecutiv în Liga a IV-a Mehedinți. Adrian Trușcă a deschis scorul în finalul primei reprize, Viitorul Șimian a egalat prin autogolul lui Constantin Bologa (58), iar, după doar 2 minute, Mădălin Lazăr a readus Pandurii în avantaj. „Dubla” lui Andrei Enea, din minutele 84 și 88, a stabilit scorul final.

Corcova urcă pe doi

Surpriza rundei s-a produs la Cujmir, unde Recolta Dănceu a obținut doar o remiză și a pierdut locul al II-lea al ierarhiei. Ionel-Liviu Ionică (’32) și Liviu-Alexandru Ștefan (’34) au marcat pentru gazde în prima repriză, iar egalarea au adus-o Cosmin Tăerel (’61) și Robert Țogoe (’80).

AS Corcova a profitat de semieșecul Dănceului și a trecut pe poziția secundă, după ce a dispus cu 3-2 de Coșuștea Căzănești, prin golurile lui Bogdan Merluță (’23), Relu Țurai (’32) și Eduard Tița (’51), respeciv Adrian Purcăreață (‘2, ’71).