O singură necunoscută pentru play-off

Publicat: 01 Jun. 2010, 12:26 Actualizat: 01 Jun. 2010, 12:29 Ligi județene
O singură necunoscută  pentru play-off

Liga a IV-a și-a consumat la finalul săptămânii trecute
penultima etapă din campionat, trei dintre semifinaliste fiind deja
cunoscute.

Este vorba de AS Stoicescu și Recolta Cislău din prima serie și
Voința Lanurile din seria a 2-a. Dacă în prima serie lucrurile s-au
lămurit în mare măsură încă de acum câteva etape, în seria a 2-a,
lupta pentru cele două locuri la play-off s-a dat și se va da până
în ultima etapă.

Excepție face Voința Lanurile care se va deplasa în ultima rundă
la Locomotiva, rezultatul final contând pentru râmniceni doar ca
poziție finală în clasament, locul în play-off, al trupei lui Ion
Profir fiind deja asigurat. De partea cealaltă, locomotiva are
nevoie doar de un rezultat de egalitate pentru a merge mai departe
în semifinale.

Rezultate Seria
I

Unirea Stâlpu – Șoimii Siriu 5-3
Cereanim Smeeni – Milenium Rosetti 1-1
Olimpia Pogoanele – Viitorul Vernești 3-4
Recolta Cislău – Steaua Săhăteni 4-1
Voința Florica – Voința Limpeziș 0-2
Foresta Nehoiu – Viitorul Tisău 8-2
AS Stoicescu – Șoimii Costești 5-2
Glodeanu Sărat – Montana Pătârlagele 2-1

Clasament

1.AS Stoicescu 29 24 4 1 138-38 76 +31
2.Recolta Cislău 29 22 3 4 79-25 69 +24
3.Șoimii Siriu 29 16 7 6 63-42 55 +13
4.Milenium Rosetti 29 16 5 8 70-60 53 +11
5.Cereanim Smeeni 29 13 8 8 61-34 47 +2
6.Șoimii Costești 29 13 7 9 52-51 46 +4
7.Voința Florica 29 12 5 12 53-46 41 -4
8.Voința Limpeziș 28 12 3 13 68-60 39 -3
9.Montana Pătârlagele 28 11 3 14 55-30 36 -4
10.Viitorul Vernești 29 10 5 14 57-60 35 -7
11.Viitorul Tisău 29 10 5 14 55-70 35 -7
12.Unirea Stâlpu 29 10 4 15 51-80 34 -11
13.Steaua Săhăteni 29 8 4 17 48-84 28 -14
14.Foresta Nehoiu 29 7 5 17 52-94 26 -17
15.Olimpia Pogoanele 29 6 4 19 55-102 19 -23
16.Astra Gl.Sărat 29 3 4 22 36-99 13 -32

Următoarea
etapă:

Șoimii Siriu – Glodeanu Sărat
Montana Pătârlagele – AS Stoicescu
Șoimii Costești – Foresta Nehoiu
Viitorul Tisău – Voința Florica
Voința Limpeziș – Recolta Cislău
Steaua Săhăteni – Olimpia Pogoanele
Viitorul Vernești – Cereanim Smeeni
Milenium Rosetti – Unirea Stâlpu

Rezultate Seria a
II-a

ASA B3 – Libertatea Bălăceanu 5-0
Poșta Câlnău – Metalul Buzău 6-4
Unirea Mărăcineni – Victoria Boboc 4-0
Gloria Vadu Pașii – Luceafărul Maxenu 2-0
AS Com Săgeata – Valea Râmnicului 3-1
Voința Lanuri – Tricolorul Gălbinași 8-0
Înfrățirea Zoița – Locomotiva 0-2
Recolta Boldu – a stat

Clasament

1.Voința Lanurile 27 21 4 2 87-22 67 +25
2.Locomotiva Buzău 27 20 4 3 97-28 64 +25
3.Recolta Boldu 27 19 5 3 77-31 62 +23
4.Metalul Buzău 27 18 2 7 94-42 56 +15
5.Unirea Mărăcineni 27 17 4 6 68-37 55 +13
6.Tricolorul Gălbinași 27 12 6 9 57-55 42 +3
7.ASA B3 Mărăcineni 27 12 4 11 58-35 40 -2
9.Poșta Câlnău 26 9 3 14 51-64 30 -12
10.Gloria Vadu Pașii 27 8 5 14 30-77 29 -13
8.Valea Râmnicului 28 7 7 14 42-63 28 -14
11.Înfrățirea Zoița 27 7 3 17 32-70 24 -15
12.Victoria Boboc 27 5 8 14 46-66 23 -16
13.Luceafărul Maxenu 27 5 3 19 27-68 18 -18
14.AS Com. Săgeata 27 5 3 19 27-88 18 -24
15.L. Bălăceanu 26 3 7 16 36-82 16 -23

Următoarea
etapă

Libertatea Bălăceanu – Înfrățirea Zoița
Locomotiva – Voința Lanuri
Tricolorul Gălbinași – AS Com Săgeata
Recolta Boldu – Gloria Vadu Pașii
Luceafărul Maxenu – U. Mărăcineni
Victoria Boboc – Poșta Câlnău
Metalul Buzău – ASA B3
Valconf Valea Râmnicului
– stă

Sursa: arenabuzoiana.ro

Publicat: 01 Jun. 2010, 12:26 Actualizat: 01 Jun. 2010, 12:29 Ligi județene
Pe aceeași temă