Nanu și primaru”, la primele goluri

03 Apr. 2012, 16:24 Ligi județene
Nanu și primaru'',** la primele goluri

Legitimat în această primăvara de AS Baia de Aramă, fostul internațional Ștefan Nanu a izbutit o dublă în campionatul județean din Mehedinți
Echipa sa a câștigat cu 9-0 partida cu modesta Victoria Devesel, iar Nanu a marcat primul și ultimul gol, în minutele 9 și 89. Primarul Rafael Dunărințu (’42, ’70, ’75), Eduard Modoran (’20), Constantin Sârbu (’40 – autogol), Marius Manea (’50) și Cristian Chiriță (’58) au completat lista marcatorilor.

După acest succes confortabil, Baia de Aramă și-a consolidat locul al V-lea în clasament și speră în continuare la podium. Tot cu 9-0 a câștigat și ocupanta locului trei, Recolta Dănceu, în deplasarea de la Kladova Severin, prin reușitele lui Gabriel Enea (‘8, ’17, ’47), Alin Rapcea (’33, ’45, ’63, ’69), Constantin Negrescu (’52) și Gabriel Balint (’54). Minerul Valea Copcii, principala favorită la câștigarea Ligii a IV-a Mehedinți, s-a impus cu 3-0 la Coop Vânju Mare, Adelin Făiniși (’32) și Răzvan Bonțoi (’43, ’45) punctând pentru liderul campionatului județean.

Contracandidata Pandurii Cerneți a câștigat cu 3-0 pe propriul teren, cu Dunărea Gruia, după reușitele lui Titu Sărăcin (’29, ’31) și Mădălin Mătăsăreanu (’61). Partida Viitorul Cujmir – Blahnița Pătulele s-a întrerupt în minutul 42, oaspeții părăsind terenul, nemulțumiți de jocul dur al gazdelor!

3-0 (N)
CS Termo Severin – Gloria Rogova 0-3 (N)
Real Vânju Mare a stat

Clasament

1. Minerul V. Copcii 22 19 2 1 108-15 59
19. Constr. Eșelnița* 22 1 2 19 17-132 5
* Termo și Eșelnița s-au retras din campionat și vor pierde toate meciurile din retur la „masa verde”