Micula și Tășnad, liderii în cele două serii

Publicat: 21 Aug. 2012, 21:53 Actualizat: 21 Aug. 2012, 22:03 Ligi județene
Micula și Tășnad, liderii în cele două serii

După cea de-a doua etapă a Ligii a IV-a la fotbal, Turul Micula a preluat prima poziție a clasamentului în Seria A, în timp ce în Seria B, și-a câștigat și cel de-al doilea meci și se menține pe prima poziție, cu același număr de puncte ca alte două echipe.

Liga a IV-a – Rezultatele etapei II

Seria A:
Odoreu – Vetiș 2-2
Livada – Dorolț 0-2
Păulești – Micula 1-2
Sătmărel – Apa 1-1
Orașu Nou – Botiz 3-1
Cărășeu – Doba 8-1
Jocul Lazuri – Negrești
a fost amânat, iar Dacia Medieșu Aurit a stat.

Clasament:
1. Turul Micula 2 2 0 0 6-3 6p
2. Talna Orașu Nou 2 1 1 0 6-4 4p
3. Victoria Apa 2 1 1 0 5-2 4p
4. Someșul Cărășeu 1 1 0 0 8-1 3p
5. Energia Negrești 1 1 0 0 4-1 3p
6. Recolta Dorolț 1 1 0 0 2-0 3p
7. Voința Lazuri 1 1 0 0 3-2 3p
8. Sportul Botiz 2 1 0 1 5-6 3p
9. Voința Sătmărel 1 0 1 0 1-1 1p
10. Viitorul Vetiș 2 0 1 1 4-5 1p
11. Someșul Odoreu 2 0 1 1 3-6 1p
12. Voința Doba 2 0 1 1 4-11 1p
13. Unirea Păulești 2 0 0 2 4-6 0p
14. Dacia Medieș 1 0 0 1 1-4 0p
15. AS Livada 2 0 0 2 2-6 0p

• Etapa viitoare, 25-26 august 2012 (ora 16:00 și 18:00):
• Sâmbătă, 25 august: Apa – Cărășeu, Doba – Odoreu, Negrești – Păulești.
• Duminică, 19 august: Vetiș – Orașu Nou, Micula – Medieș, Botiz – Lazuri, Dorolț – Sătmărel. AS Livada stă.

Seria B:
Tășnad – Babța 9-0
Oar – Ciumești 3-0
Urziceni – Sanislău 1-0
Căuaș – Petrești 5-1
Pișcolt – Foieni 5-1
Berveni – Moftinu Mic 3-0
Căpleni – Andrid 2-0
Moftinu Mare – Cămin
2-2

Clasament:
1. Unirea 08 Tășnad 2 2 0 0 11-0 6p
2. Olimpia Căuaș 2 2 0 0 10-3 6p
3. Someșul Oar 2 2 0 0 5-0 6p
4. Gloria Moftinu Mare 2 1 1 0 5-2 4p
5. Schwaben Cămin 2 1 1 0 4-3 4p
6. Unirea Pișcolt 1 1 0 0 5-1 3p
7. Stăruința Berveni 2 1 0 1 4-2 3p
8. Fortuna Căpleni 2 1 0 1 2-2 3p
9. Kneho Urziceni 2 1 0 1 2-3 3p
10. Frohlich Foieni 2 1 0 1 4-6 3p
11. Recolta Sanislău 2 0 1 1 1-2 1p
12. Real Andrid 2 0 1 1 1-3 1p
13. Schamagosch Ciumești 1 0 0 1 0-3 0p
14. Crasna Moftinu Mic 2 0 0 2 0-5 0p
15. Victoria Petrești 2 0 0 2 1-8 0p
16. Voința Babța 2 0 0 2 2-14 0p

• Etapa viitoare, duminică 26 august 2012 (ora 16:00 și 18:00): Foieni – Berveni, Babța – Andrid, Ciumești – Moftinu Mare, Moftinu Mic – Urziceni, Căpleni – Căuaș, Pișcolt – Cămin, Sanislău – Tășnad, Petrești – Oar.

Articol scris de Veronica Hodas

Publicat: 21 Aug. 2012, 21:53 Actualizat: 21 Aug. 2012, 22:03 Ligi județene
Pe aceeași temă