Luptă strânsă pentru locurile din play-off

Publicat: 10 May. 2010, 12:51 Actualizat: 10 May. 2010, 12:54 Ligi județene
Luptă strânsă  pentru locurile din play-off

Echipele Unirea Bolotești, Foresta Broșteni și Viitorul Homocea
(în grupa A) respectiv Steaua Focșani, AS Cîmpineanca și Dinamo
Tătăranu (în grupa B) se vor lupta în ultimele trei etape ale
sezonului pentru calificarea în play-offul ligii a patra de fotbal
vrâncene.

Duminică, Bolotești a bătut clar, 4-0 pe Viitorul Homocea, dar
ambele echipe au forumat câte o contestație pentru dublă
legitimare, aceasta urmând să fie analizată în ședința de astăzi a
Comisiei de Disciplină.

Rezultatele etapei de duminică din liga a patra la fotbal:

Grupa
A

Unirea Țifesti – Trotușul Ruginești 5-0
Foresta Broșteni – Siretul Suraia 5-1
Avîntul Jariștea – Vulturul Păunești 16-1
FC Mărășești – FC Ploscuțeni 2-1
Voința Odobești – Șoimii Năruja 1-2
Unirea Bolotești – Viitorul Homocea 4-0
Unirea Pufești – FCM Adjud 0-2

Grupa
B

AS Cîmpineanca – Voința Cîrligele 1-1
Flacăra Urechești – Gloria Bălești 2-0
Zorile Cotești – ASA Steaua Focșani 0-1
Unirea Milcovul – FC Dumitrești 3 – 0 (masă
verde)
Energia Vulturu – Național Golești 1-4
Dinamo Tătăranu – Victoria Gologanu 3-1
Voința Slobozia Ciorăști a stat.

Clasament Grupa
A

1. Avîntul Jariștea 23 17 4 2 81-21 55p
2. FCM Adjud 23 18 0 5 91-24 54p
3. Unirea Țifești 23 16 1 6 60-25 49p
4. Unirea Bolotești 23 14 3 6 65-30 45p

5. Foresta Broșteni 23 14 3 6 48-30 45p
6. Viitorul Homocea 23 14 4 5 94-26 43p*
7. Unirea Pufești 23 11 2 10 55-36 35p
8. FC Mărășești 23 10 4 9 46-30 34p
9. Voința Odobești 22 8 3 13 41-50 26p
10. Șoimii Năruja 23 7 3 13 31-45 24p
11. Siretul Suraia 23 8 1 14 31-56 22p*
12. Vulturul Păunești 23 5 1 17 32-124 16p
13. Trotușul Ruginești 23 3 1 19 29-90 7p*
14. FC Ploscuțeni 23 1 1 21 26-157 4p.
Notă: * – echipe penalizate cu 3 puncte. Primele
patru clasate se vor califica în play-off.

Clasament Grupa
B

1. Național Golești 21 17 1 3 80-17 53p
2. Flacăra Urechești 21 16 2 3 65-16 50p
3. Steaua Focșani 21 11 6 4 51-28 39p
4. AS Cîmpineanca 21 12 3 6 46-28 39p

5. Dinamo Tătăranu 21 12 3 6 48-32 39p
6. Voința Cîrligele 21 10 4 7 40-42 34p
7. Energia Vulturu 22 10 3 9 54-42 33p
8. Gloria Bălești 22 9 1 12 35-57 28p
9. FC Dumitrești 21 8 2 11 28-41 26p
10. Unirea Milcovul 22 7 3 12 29-59 24p
11. Victoria Gologanu 21 4 4 13 27-59 16p
12. Zorile Cotești 22 4 0 18 28-58 12p
13. Voința Sl. Ciorăști 20 2 0 18 12-61 6p.
Notă: Primele patru clasate se vor califica în
play-off.

Articol scris de George
Dumitru

Publicat: 10 May. 2010, 12:51 Actualizat: 10 May. 2010, 12:54 Ligi județene
Pe aceeași temă