LIGA A IV-A SUCEAVA: S-a transferat pe rupte în intersezon

Publicat: 15 Mar. 2010, 23:00 Actualizat: 16 Mar. 2010, 01:05 Ligi județene
LIGA A IV-A SUCEAVA: S-a transferat pe rupte în intersezon

Cele 16 grupări din Liga a IV-a s-au mișcat din plin pe piața
transferurilor în intersezon. Cele mai active formații din acest
punct de vedere s-au dovedit a fi Danalis Zvoriștea și
Florconstruct Pătrăuți, ultimii întărindu-se cu numai puțin de 10
jucători în perspectiva luptei grele care-i așteaptă pentru
evitarea retrogradării. Din punct de vedere calitativ, cel mai bine
s-au întărit grupările Cetatea II Suceava, Avântul Frasin și
Foresta Moldovița, care au reușit să transfere fotbaliști
consacrați, gen Marius Ciobanu, Cătălin Stamate, Vladimir Prisacă,
Cornel Căinari, Nicolae Lazăr sau George Neagoe.

Dar iată lista completă a transferurilor operate în intersezon de
grupările din Liga a IV-a suceveană:

Florin Corneanu – de la Cetatea Suceava la Viitorul Liteni
Radu Tomescu (foto) – de la Cetatea Suceava la
Viitorul Liteni
Liviu Ursaciuc – de la Danalis Zvoriștea la Viitorul Liteni
Iliuță Țugui – de la Foresta Moldovița la Bradul Putna
Cornel Beldie – de la Foresta Moldovița la Avântul Frasin
Flavius Pânzariu – de la Cetatea Târgu Neamț la Avântul
Frasin
Răzvan Pătrașcu – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Laurențiu Lazăr – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Octavian Vrăbiuță – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Răzvan Diac – Larix Dornișoara la Dorna Vatra Dornei
Bogdan Lupu – de la Danalis Zvoriștea la Dorna Vatra Dornei
Ciprian Iacobăț – de la Cetatea Suceava la Dorna Vatra Dornei
Andreas Banu – de la Arinu Dorna Arini la Dorna Vatra Dornei
Petru Popovici – de la AS Leorda la Dorna Vatra Dornei
Nicolae Lazăr – de la CS Gura Humorului la Foresta Moldovița
Cornel Căinari – de la CS Gura Humorului la Avântul Frasin
Vladimir Prisacă – de la Unirea Boroaia la Avântul Frasin
Adrian Pană – de la Foresta Mălini la Avântul Frasin
Constantin Brăneanu – de la Foresta Mplini la Foresta Râșca
Ștefănel Bordea – de la Unirea Boroaia la Foresta Râșca
Mihai Ciupercovici – de la Rarăul Câmpulung la Foresta
Moldovița
George Neagoe – de la CS Gura Humorului la Foresta Moldovița
Ioan Big – de la Sporting Suceava la Foresta Moldovița
Marius Gălan – de la Cetatea Suceava la Foresta Moldovița
Daniel Munteanu – de la Bucovina Rădăuți la FC Marginea
Cristian Munteanu – de la Bucovina Rădăuți la FC Marginea
Andrei Cârnăreasa – de la Școala de Fotbal Rădăuți la FC
Marginea
Constantin Toderaș – de la Fagga Pârtești la FC Marginea
Călin Ilie – de la Bucovina Rădăuți la FC Marginea
Gheorghe Tătar – de la Bucovina Rădăuți la FC Marginea
Constantin Rebenciuc – de la Cetatea Suceava la FC Marginea
Unlu Sedat – de la Minerul Iacobeni la Turboforest Poiana
Stampei
Ionuț Ciobanu – de la Dorna Vatra Dornei la Minerul Iacobeni
Petru Istrate – de la Suhardul Ciocănești la Minerul Iacobeni
Ionuț Marolicaru – de la Suhardul Ciocănești la Minerul
Iacobeni
Iliuță Lazăr – de la Suhardul Ciocănești la Minerul Iacobeni
Adrian Fecioru – de la Suhardul Ciocănești la Minerul
Iacobeni
Andrei Buziuc – de la Viitorul Liteni la Cetatea Suceava
Iulian Gorbănescu – de la Cetatea Suceava la Steaua
Dumbrăveni
Iulian Bejenaru – de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Marius Ciobanu – de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Cătălin Stamate – de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Liviu Nițu – de la CN Nicu Gane Fălticeni la Foresta Mălini
Marius Pășcănuț – de la Cetatea Târgu Neamț la Foresta Mălini
Vasile Ciocan – de la Cetatea Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Lucian Nesteriuc – de la Rapid Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Vasile Aparaschivei – de la Rapid Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Alexandru Bujorean – de la Rapid Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Dumitru Serediuc – de la Rapid Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Laurențiu Andrieș – de la Rapid Suceava la Florconstruct
Pătrăuți
Marian Iulian – de la Danalis Zvoriștea la Florconstruct
Pătrăuți
Ionuț Bejinari – de la Constructorul Dărmănești la
Florconstruct
Claudiu Julei – de la Constructorul Dărmănești la
Florconstruct
David Barbir – de la Constructorul Dărmănești la
Florconstruct
Ștefan Diceanu – de la Danalis Zvoriștea la Releul Mihoveni
Daniel Nicșan – de la Voința Iaslovăț la Releul Mihoveni
Gabriel Clim – de la Rapid Suceava la Releul Mihoveni
Bogdan Tudoreanu – de la Rapid Suceava la Releul Mihoveni
Laurențiu Andrieș – de la Florconstruct Pătrăuți la Releul
Mihoveni
Ilie Păduraru – de la Foresta Râșca la CN Nicu Gane Fălticeni
Cezar Ciurlă – de la Dorna Vatra Dornei la Danalis Zvoriștea
Andrei Ciurlă – de la Dorna Vatra Dornei la Danalis Zvoriștea
Cătălin Tunea – de la Releul Mihoveni la Danalis Zvoriștea
Dumitru Negrea – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Alin Ionășanu – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Andrei Clicinschi – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Florin Turineac – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Ionuț Vițel – de la Gloria Bistrița la Danalis Zvoriștea
Ionuț Rotariu – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Nicușor Teleagă – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Andrei Ciubotaru – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriștea
Nicolae Ailenei – de la CN Nicu Gane Fălticeni la Danalis
Zvoriștea
Andrei Petriceanu – de la Foresta Râșca la CN Nicu Gane
Fălticeni
Andrei Moisii – de la Cetatea Suceava la CN Nicu Gane
Fălticeni
Andrei Gâscă – de la Cetatea Suceava la CN Nicu Gane
Fălticeni
Ionuț Hasna – de la Bradul Putna la FC Pojorâta

Articol scris de Gabriel
TODERAȘCU

Publicat: 15 Mar. 2010, 23:00 Actualizat: 16 Mar. 2010, 01:05 Ligi județene
Pe aceeași temă