Liga a IV-a Satu Mare a început cu mai multe meciuri amânate decât disputate!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Mar. 2013, 13:32 Actualizat: 11 Mar. 2013, 13:33 Ligi județene
Liga a IV-a Satu Mare  a început cu mai multe meciuri amânate decât disputate!

S-a dat start returului Ligii a IV-a Satu Mare la fotbal. Doar șapte partide s-au disputat sâmbătă, iar alte opt au fost amânate din cauza vremii nefavorabile și a terenurilor impracticabile. Jocurile urmează să fie reprogramate la o dată care va fi stabilită de Comisa de Competiții.

Rezultatele etapei a 17-a:

Seria A:
Negrești- Lazuri 7-1
Apa- Sătmărel 6-0
Doba – Cărășeu 0-3

Dorolț – Livada amânat
Vetiș – Odoreuamânat
Micula – Păuleștiamânat
Botiz – Orașu Nouamânat
Medieșa stat.

Clasament:
1. Someșul Cărășeu    16    15    0    1    73-16    45p
2. Victoria Apa        16    12    1    3    39-28    37p
3. Turul Micula        14    11    0    3    37-21    33p
4. Talna Orașu Nou    15    9    2    4    42-26    29p
5. Recolta Dorolț        15    9    2    4    36-20    29p
6. Energia Negrești    16    8    2    6    41-33    26p
7. Sportul Botiz        15    7    3    5    29-28    24p
8. Dacia Medieș        15    6    4    5    31-30    22p
9. Voința Doba        16    5    3    8    31-39    18p
10. AS Livada        14    5    2    7    28-37    17p
11. Viitorul Vetiș        15    4    2    9    28-41    14p
12. Someșul Odoreu     15    3    2    10    21-34    11p
13. Voința Lazuri        16    3    0    13    22-46    9p
14. Voința Sătmărel    15    2    2    11    13-47    8p
15. Unirea Păulești        15    1    3    11    21-49    6p

Seria B:
Sanislău- Urziceni 3-0
Petrești – Căuaș 1-2
Foieni – Pișcolt 0-2
Babța – Tășnad 1-2

Ciumești – Oar amânat
Moftinu Mic – Berveniamânat
Căpleni – Andrid amânat
Cămin – Moftinu Mareamânat

Clasament:
1. Unirea 08 Tășnad    17    15    1    1    59-14    46p
2. Someșul Oar        16    14    2    0    48-4    44p
3. Schwaben Cămin    16    12    2    2    42-19    38p
4. Olimpia Căuaș        17    12    1    4    57-32    37p
5. Gloria Moftinu Mare    16    10    2    4    32-20    32p
6. Unirea Pișcolt        17    7    3    7    31-35    24p
7. Fortuna Căpleni        16    7    2    7    21-20    23p
8. Frohlich Foieni        17    7    0    10    21-34    21p
9. Real Andrid        16    5    5    6    22-23    20p
10. Kneho Urziceni    17    6    2    9    20-27    20p
11. Scham. Ciumești    16    6    1    9    24-32    19p
12. Stăruința Berveni    16    5    1    10    22-42    16p
13. Crasna Moftinu Mic    16    3    3    10    20-32    12p
14. Recolta Sanislău    17    2    3    12    15-37    9p
15. Victoria Petrești    17    2    3    12    11-49    9p
16. Voința Babța        17    1    5    11    24-49    8p

Rezultatele și clasamentele nu sunt oficiale decât după ședința Comisiei de Competiții și Disciplină.

Articol scris de Veronica Hodas

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 Mar. 2013, 13:32 Actualizat: 11 Mar. 2013, 13:33 Ligi județene
Pe aceeași temă