LIGA A IV-A COVASNA: Din nou Zagon

Publicat: 25 Nov. 2009, 18:50 Actualizat: 25 Nov. 2009, 18:58 Ligi județene
LIGA A IV-A COVASNA:  Din nou Zagon

Liga a IV-a a județului Covasna a ajuns la finalul turului,
campioană de toamnă fiind FC Zagon, nimeni alta decât reprezentanta
județului Covasna la barajul pentru Liga a III-a din ultimele
sezoane. Deși ultima etapă a turului s-a disputat în weekendul
trecut, a mai rămas o restanță de jucat. Este vorba de meciul BSE
Belin – Perkö Sânzieni contând pentru etapa a doua, care nu s-a
disputat la data inițială din cauza unor probleme cu terenul.

CLASAMENT
GENERAL

1. FC Zagon 15 14 1 0 65-6 43
2. FC Păpăuți 15 9 2 4 40-24 29
3. Nemere Ghelința 15 9 2 4 35-20 29
4. FC Brețcu 15 8 3 4 33-19 27
5. Prima Brăduț 15 9 0 6 32-19 27
6. FC Ojdula 15 8 3 4 25-19 27
7. Stăruința Bodoc 15 8 1 6 35-25 25
8. Perkö Sânzieni 14 8 0 6 25-17 24
9. Viitorul Sf. Gheorghe 15 7 2 6 26-28 23
10. CSO Baraolt 15 7 0 8 36-24 21
11. Avântul Ilieni 15 4 5 6 30-31 17
12. Dozsa Dalnic 15 4 1 10 30-44 13
13. AS Spartacus Hăghig 15 4 1 10 26-54 13
14. Progresul Sita Buzăului 15 4 1 10 24-53 13
15. BSE Belin 14 2 4 8 18-36 10
16. KSE Tg Secuiesc 15 1 0 14 12-73 3

Rezultate

Etapa
1:

Avântul Ilieni – BSE Belin 1-1
FC Păpăuți – AS Spartacus Hăghig 10-1
FC Brețcu – Dozsa Dalnic 8-1
KSE Târgu Secuiesc – Progresul Sita Buzăului
1-0
Nemere Ghelința – Prima Brăduț 3-1
CSO Baraolt – FC Ojdula 1-0
Viitorul Sf. Gheorghe – FC Zagon 0-9
Perkö Sânzieni – Stăruința Bodoc 4-0

Etapa
2:

AS Spartacus Hăghig – Avântul Ilieni 3-6
Dozsa Dalnic – FC Păpăuți 2-2
Progresul Sita Buzăului – FC Breșcu 3-5
Prima Brăduț – KSE Tg Secuiesc 3-1
FC Ojdula – Nemere Ghelnița 1-0
FC Zagon – CSO Baraolt 3-1
Stăruința Bodoc – Viitorul Sf. Gheorghe 2-1
BSE Belin – Perkö Sânzieni se rejoacă

Etapa
3:

AS Spartacus Hăghig – BSE Belin 2-0
Avântul Ilieni – Dozsa Dalnic 3-0
FC Păpăuți – Progresul Sita Buzăului 5-1
FC Brețcu – Prima Brăduț 1-0
KSE Tg Secuiesc – FC Ojdula 0-4
Nemere Ghelința – FC Zagon 1-5
CSO Baraolt – Stăruința Bodoc 1-2
Viitorul Sf Gheorghe – Perkö Sânzieni 2-1

Etapa
4:

Dosza Dalnic – AS Spartacus Hăghig 5-2
Progresul Sita Buzăului – Avântul Ilieni 2-2
Prima Brăduț – FC Păpăuți 1-0
FC Ojdula – FC Brețcu 2-2
FC Zagon – KSE Tg Secuiesc 5-0
Stăruința Bodoc – Nemere Ghelința 2-1
Perkö Sânzieni – CSO Baraolt 2-1
BSE Belin – Viitorul Sf. Gheorghe 2-2

Etapa
5:

Dozsa Dalnic – BSE Belin 6-3
AS Spartacus Hăghig – Progresul Sita Buzăului
8-0
Avântul Ilieni – Prima Brăduț 0-2
FC Păpăuți – FC Ojdula 2-1
FC Brețcu – FC Zagon 0-2
KSE Tg. Secuiesc – Stăruința Bodoc 2-5
Nemere Ghelința – Perkö Sânzieni 4-3
CSO Baraolt – Viitorul Sf. Gheorghe 0-1

Etapa
6:

Progresul Sita Buzăului – Dozsa Dalnic 3-1
Prima Brăduț – AS Spartacus Hăghig 7-0
FC Ojdula – Avântul Ilieni 2-2
FC Zagon – FC Păpăuți 4-1
Stăruința Bodoc – FC Breșcu 3-1
Perkö Sânzieni – KSE Tg Secuiesc 4-0
Viitorul Sf. Gheorghe – Nemere Ghelința 1-2
BSE Belin – CSO Baraolt 1-2

Etapa
7:

Progresul Sita Buzăului – BSE Belin 4-1
Dozsa Dalnic – Prima Brăduț 0-3
AS Spartacus Hăghig – FC Ojdula 2-3
Avântul Ilieni – FC Zagon 0-0
FC Păpăuți – Stăruința Bodoc 0-0
FC Brețcu – Perkö Sânzieni 1-0
KSE Tg Secuiesc – Viitorul Sf Gheorghe 0-2
Nemere Gehlința – CSO Baraolt 2-0

Etapa
8:

Prima Brăduț – Progresul Sita Buzăului 3-0
FC Ojdula – Dozsa Dalnic 2-1
FC Zagon – AS Spartacus Hăghig 9-1
Stăruința Bodoc – Avântul Ilieni 6-0
Perkö Sânzieni – FC Păpăuți 0-1
Viitorul Sf. Gheorghe – FC Brețcu 2-2
CSO Baraolt – KSE Tg. Secuiesc 10-0
BSE Belin – Nemere Ghelința 1-1

Etapa
9:

BSE Belin – Prima Brăduț 2-5
Progresul Sita Buzăului – FC Ojdula 1-2
Dozsa Dalnic – FC Zagon 0-1
AS Spartacus Hăghig – Stăruința Bodoc 4-2
Avântul Ilieni – Perkö Sânzieni 0-1
FC Păpăuți – Viitorul Sf. Gheorghe 3-2
FC Brețcu – CSO Baraolt 2-1
KSE Tg. Secuiesc – Nemere Ghelința 1-10

Etapa
10:

FC Ojdula – Prima Brăduț 1-0
FC Zagon – Progresul Sita Buzăului 16-1
Stăruința Bodoc – Dozsa Dalnic 5-0
Perkö Sânzieni – AS Spartacus Hăghig 3-0
Viitorul Sf. Gheorghe – Avântul Ilieni 3-1
CSO Baraolt – FC Păpăuți 4-1
Nemere Ghelnța – FC Brețcu 0-2
KSE Tg Secuiesc – BSE Belin 1-2

Etapa
11:

BSE Belin – FC Ojdulia 1-1
Prima Brăduț – FC Zagon 1-2
Progresul Sita Buzăului – Stăruința Bodoc
4-1
Dozsa Dalnic – Perkö Sânzieni 1-3
AS Spartacus Hăghig – Viitorul Sf. Gheorghe
1-2
Avântul Ilieni – CSO Baraolt 5-2
FC Păpăuți – Nemere Ghelința 2-4
FC Brețcu – KSE Tg Secuiesc 4-1

Etapa
12:

FC Zagon – FC Ojdulia 3-0
Stăruința Bodoc – Prima Brăduț 5-0
Perkö Sânzieni – Progresul Sita Buzăului 2-1
Viitorul Sf. Gheorghe – Dozsa Dalnic 5-1
CSO Baraolt – AS Spartacus Hăghig 5-0
Nemere Ghelința – Avântul Ilieni 1-1
KSE Tg Secuiesc – FC Păpăuți 2-4
FC Brețcu – BSE Belin 3-0

Etapa
13:

BSE Belin – FC Zagon 0-2
FC Ojdula – Stăruința Bodoc 4-2
Prima Brăduț – Perkö Sânzieni 3-0
Progresul Sita Buzăului – Viitorul Sf. Gheorghe
3-1
Dozsa Dalnic – CSO Baraolt 3-1
AS Spartacus Hăghig – Nemere Ghelința 0-1
Avântul Ilieni – KSE Tg. Secuiesc 9-2
FC Păpăuți – FC Brețcu 2-0

Etapa
14:

Stăruința Bodoc – FC Zagon 0-1
Perkö Sânzieni – FC Ojdula 2-0
Viitorul Sf. Gheorghe – Prima Brăduț 2-0
CSO Baraolt – Progresul Sita Buzăului 3-1
Nemere Ghelința – Dozsa Dalnic 3-0
KSE Tg Secuiesc – AS Spartacus Hăghig 1-2
FC Brețcu – Avântul Ilieni 4-0
FC Păpăuți – BSE Belin 5-2

Etapa 15:
BSE Belin – Stăruința Bodoc 2-1
FC Zagon – Perkö Sânzieni 3-0
FC Ojdula – Viitorul Sf Gheorghe 2-0
Prima Brăduț – CSO Baraolt 3-2
Progresul Sita Buzăului – Nemere Ghelința
0-2
Dozsa Dalnic – KSE Tg. Secuiesc 9-0
AS Spartacus Hăghig – FC Brețcu 0-0
Avântul Ilieni – FC Păpăuți 0-2

Sursa: AJF
Covasna

Publicat: 25 Nov. 2009, 18:50 Actualizat: 25 Nov. 2009, 18:58 Ligi județene
Pe aceeași temă