Cărășeu și Tășnad, liderii sătmăreni!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Apr. 2013, 13:42 Actualizat: 15 Apr. 2013, 13:43 Ligi județene
Cărășeu și Tășnad,  liderii sătmăreni!

Sâmbătă și duminică s-au disputat aproape toate partidele etapei a 21-a ale Ligii a IV-a la fotbal. Singura partidă din seria A care s-a amânat este Lazuri-Cărășeu și se va disputa marți 16 aprilie, iar în seria B a fost amânat jocul Ciumești – Babța. Jocurile au fost amânate din cauza terenurilor impracticabile vor fi reprogramate la o dată care va fi stabilită de Comisia de Competiții.

Unirea Tășnad rămâne liderul Seriei B cu 58 de puncte, după ce a învins în deplasare formația Someșul Oar cu 2-0.

Rezultatele etapei a 21-a din Liga a IV-a la fotbal:

Seria A:

Negrești – Doba 1-4
Odoreu – Livada 2-0
Apa – Micula 1-1
Orașu Nou – Medieș 1-2
Botiz – Vetiș 3-2
Sătmărel – Păulești 2-2
Recolta Dorolț
a stat.

Clasament:

1. Someșul Cărășeu    17    15    0    2    74-18    45p
2. Victoria Apa        19    14    2    3    48-30    44p
3. Turul Micula        16    12    1    3    41-24    37p
4. Recolta Dorolț        15    9    2    4    36-20    29p
5. Talna Orașu Nou    16    9    2    5    43-28    29p
6. Sportul Botiz        16    8    3    5    32-30    27p
7. Energia Negrești    18    8    2    8    44-40    26p
8. Dacia Medieș        17    7    4    6    35-34    25p
9. Voința Doba        18    6    3    9    36-42    21p
10. Someșul Odoreu     17    5    2    10    25-35    17p
11. AS Livada        15    5    2    8    28-39    17p
12. Viitorul Vetiș        17    4    3    10    30-44    15p
13. Unirea Păulești        19    2    5    12    26-59    11p
14. Voința Lazuri        16    3    0    13    22-46    9p
15. Voința Sătmărel    16    2    3    11    15-49    9p

Seria B:

Oar – Tășnad 0-2
Urziceni – Moftinu Mare 0-5
Andrid – Berveni 4-0
Sanislău – Cămin 0-4
Căpleni – Petrești 5-1
Pișcolt – Căuaș 1-0
Moftinu Mic – Foieni 1-2

Clasament:

1. Unirea Tășnad    21    19    1    1    73-15    58p
2. Someșul Oar        19    16    2    1    61-6    50p
3. Schwaben Cămin    19    15    2    2    51-21    47p
4. Olimpia Căuaș        21    13    3    5    62-37    42p
5. Gloria Moftinu Mare    19    12    3    4    40-20    39p
6. Fortuna Căpleni        20    9    4    7    30-23    31p
7. Unirea Pișcolt        20    9    3    8    36-40    30p
8. Real Andrid        19    8    5    6    36-27    29p
9. Kneho Urziceni        21    8    2    11    26-34    26p
10. Frohlich Foieni        21    8    1    12    25-43    25p
11. Stăruința Berveni    20    7    1    12    25-49    22p
12. Scham. Ciumești    18    6    1    11    25-35    19p
13. Crasna Moftinu Mic    19    3    3    13    23-39    12p
14. Recolta Sanislău    21    2    3    16    16-51    9p
15. Victoria Petrești    21    2    3    16    14-65    9p
16. Voința Babța        19    1    5    13    26-64    8p

Articol scris de Veronica Hodas

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 15 Apr. 2013, 13:42 Actualizat: 15 Apr. 2013, 13:43 Ligi județene
Pe aceeași temă