ASF Zărnești este campioana de toamnă la „județ”

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Nov. 2013, 12:21 Actualizat: 19 Nov. 2013, 12:22 Ligi județene
ASF Zărnești  este campioana de toamnă la „județ”

Singura formație din campionatul ligii a IV-a „județene” Brașov care nu a cunoscut înfrângerea în cele 14 etape scurse, ASF Zărnești a devenit înaintea ultimei etape campioana toamnei, cu cele 5 puncte pe care le are avans față de ocupanta locului secund Inter Cristian.

În penultima etapă, ASF-ul a învins la scor formația din orașul Victoria în timp ce Inter Cristian a dispus de Cața, iar Înfrățirea Hărman a terminat la egalitate la Feldioara.

După echipele de pe podium urmează la 8 puncte plutonul condus de Viitorul Ghimbav care a pierdut la Voila.

Rezultatele înregistrate în penultima etapă a turului de campionat:

ASF Zărnești – ASC Victoria 7-2 (4-2)
Lăutariu (6, 55), Dascălu (20, 34, 60), Rogojinaru (44), Stanislav (61) / Onciu (15), Croitoru (35); La juniori 4-0
ACSM Codlea – Aripile Brașov 2-1 (0-0)
Guiman (78), Albu (90+3) / Văcaru (90). La juniori 3-1
Doripesco Hălchiu – FC Râșnov 1-3 (1-2)
Cojocaru (30) / Boariu (4), Văcăruș (26), Geamănu (70). La juniori 3-1
Olimpic Voila – Viitorul Ghimbav 2-0 (0-0)
Pantilimon (54), Radu (87). La juniori 0-0
Energia Feldioara – Înfrățirea Hărman 2-2 (1-2)
Nechita (40), Teodorescu (59) / Feraru (13), Pop (17). La juniori 1-2
Carpați Berivoi – FC Ghimbav 1-0 (0-0)
Ciumaș (55). La juniori 3-2
AS Cața – Inter Cristian 1-5 (0-1)
Ticu (68) / Turcu (28), Constantinescu (61, 84), Dan (64), Jinariu (80). La juniori 0-4
AS Vulcan – Cetate Rupea / Homorod 0-0. La juniori 3-1.

Clasament

1. Zărnești 14    12    2    0    49-11    38
2. Cristian  14    11    0    3    49-15    33
3. Hărman  14    10    2    2    44-15    32
4. Viitorul    14    8    0    6    45-22    24
5. Voila       14    7    3    4    28-24    24
6. Feldioara 14    6    3    5    36-33    21
7. Ghimbav 14    6    2    6    35-25    20
8. Codlea   14    6    2    6    30-22    20
9. Râșnov   14    6    2    6    23-44    20
10. Vulcan  14    5    4    5    23-33    19
11. Hălchiu  14    5    2    7    24-30    17
12. Berivoi   14    5    1    8    28-39    16
13. Aripile    14    4    1    9    23-35    13
14. Victoria  14    3    2    9    14-48    11
15. Cața       14    2    2    10    25-42    8
16. Rupea    14    1    2    11    10-48    5

Etapa următoare, ultima a turului, 23 noiembrie orele 11:

Inter Cristian – Carpați Berivoi
Viitorul Ghimbav – AS Cața
FC Râșnov – Olimpic Voila
Aripile Brașov – Doripesco Hîlchiu
Înfrățirea Hărman – ACSM Codlea
Cetate Rupea/Homorod – Energia Feldioara
ASC Victoria – AS Vulcan
FC Ghimbav 2000 – ASF Zărnești

Sursa: Bună ziua Brașov

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 19 Nov. 2013, 12:21 Actualizat: 19 Nov. 2013, 12:22 Ligi județene
Pe aceeași temă