AS Turnu Severin, lider la golaveraj

AS Turnu Severin,** lider la golaveraj

Pe terenul Schela-Ștrand, AS Turnu Severin a învins, miercuri după-amiaza, cu 2-0 Viitorul Cujmir și a depășit Pandurii Cerneți, la golaveraj. Gazdele au deschis scorul în minutul 34, prin antrenorul-jucător Cornel Mihart (foto), iar Marian Erceanu a marcat ultimul gol al partidei, la începutul reprizei secunde.

În cealaltă restanță, ASFC Drobeta a surclasat AS Corcova, scor 12-0 (6-0), pe stadionul Termo. Alexandru Dodoacă (’10, ’64), Răzvan Mihart (’13, ’44), Costinel Vasilică (’30, ’31, ’40, ”66, ’78), Alex Ișfan (’48), Ionel Răceanu (’70) și Cătălin Isac (’75) au stabilit cel mai categoric succes din actuala ediție a Ligii a IV-a Mehedinți.

După trei etape, AS Turnu Severin are maximum de puncte, iar sâmbătă dimineața va juca pe terenul vicecampioanei sezonului precedent, Recolta Dănceu.

În celălalt derby al rundei, ocupanta locului al III-lea, AS Drobeta, va evolua la Cerneți și are nevoie de victorie, pentru a depăși Pandurii în clasament.