4 echipe rămân neînvinse, Tășnad stă cel mai bine la golaveraj

Publicat: 03 Sep. 2012, 17:25 Actualizat: 03 Sep. 2012, 17:26 Ligi județene
4 echipe rămân neînvinse,  Tășnad stă cel mai bine la golaveraj

Turul Micula și Unirea Tășnad primele clasate ale Ligii a IV-a

După cea de-a V-a etapă a Ligii a IV-a la fotbal, Turul Micula și Unirea Tășnad își mențin poziția de lider în clasament. În Seria A, Micula a învins Voința Sătmărel cu 3-1, iar în seria B Tășnad a învins Frohlich Foieni cu 2-0.

Iată rezultatele etapei a V-a a Ligii a IV-a

Seria A:
Odoreu – Dorolț 2-3
Apa – Orașu Nou 3-1
Vetiș – Păulești 2-1
Micula – Sătmărel 3-1
Botiz – Medieș 3-3
Lazuri – Doba 0-1
Livada – Negrești 5-1
Cărășeu
stă.

Clasament:
1. Recolta Dorolț 4 4 0 0 12-3 12p
2. Turul Micula 5 4 0 1 12-7 12p
3. Sportul Botiz 5 3 1 1 14-11 10p
4. Victoria Apa 5 3 1 1 11-8 10p
5. Someșul Cărășeu 3 3 0 0 20-2 9p
6. Voința Doba 5 2 2 1 10-15 8p
7. Talna Orașu Nou 4 2 1 1 11-10 7p
8. Energia Negrești 4 2 0 2 12-15 6p
9. Viitorul Vetiș 5 1 2 2 12-13 5p
10. Someșul Odoreu 5 1 1 3 9-13 4p
11. AS Livada 4 1 1 2 10-10 4p
12. Voința Lazuri 4 1 0 3 4-6 3p
13. Dacia Medieș 4 0 2 2 7-11 2p
14. Voința Sătmărel 4 0 1 3 4-14 1p
15. Unirea Păulești 5 0 0 5 7-17 0p

• Etapa a 6-a, 8-9 septembrie 2012 (ora 15:00 și 17:00):
Sâmbătă, 8 septembrie: Doba – Negrești.
Duminică, 9 septembrie: Cărășeu – Lazuri, Medieș – Orașu Nou, Dorolț – stă, Micula – Apa, Livada – Odoreu, Vetiș – Botiz, Păulești – Sătmărel.

Seria B:
Pișcolt – Petrești 5-0
Foieni – Tășnad 0-2
Babța – Oar 0-1
Ciumești – Berveni 2-0
Moftinu Mic – Andrid 2-2
Căpleni – Moftinu Mare 0-2
Urziceni – Cămin 1-1
Sanislău – Căuaș
0-1

Clasament:
1. Unirea 08 Tășnad 5 5 0 0 18-1 15p
2. Olimpia Căuaș 5 5 0 0 20-5 15p
3. Someșul Oar 5 5 0 0 11-1 15p
4. Schwaben Cămin 5 3 2 0 10-6 11p
5. Gloria Moftinu Mare 5 3 1 1 8-4 10p
6. Kneho Urziceni 5 3 1 1 7-4 10p
7. Unirea Pișcolt 4 2 1 1 12-5 7p
8. Stăruința Berveni 4 2 0 2 6-4 6p
9. Scham. Ciumești 4 2 0 2 5-6 6p
10. Real Andrid 5 0 3 2 6-9 3p
11. Fortuna Căpleni 4 1 0 3 3-7 3p
12. Frohlich Foieni 5 1 0 4 5-16 3p
13. Voința Babța 5 0 2 3 5-18 2p
14. Recolta Sanislău 5 0 1 4 1-6 1p
15. Crasna Moftinu Mic 5 0 1 4 3-10 1p
16. Victoria Petrești 5 0 0 5 1-19 0p

• Etapa a 6-a, 8-9 septembrie 2012 (ora 15:00 și 17:00):
Sâmbătă, 8 septembrie: Tășnad – Oar.
Duminică, 9 septembrie: Moftinu Mare – Urziceni, Andrid – Berveni, Cămin – Sanislău, Petrești – Căpleni, Babța – Ciumești, Căuaș – Pișcolt, Foieni – Moftinu Mic.

Articol scris de Veronica Hodas

Publicat: 03 Sep. 2012, 17:25 Actualizat: 03 Sep. 2012, 17:26 Ligi județene
Pe aceeași temă