Cornel Țălnar s-a întors pe ”Cetate” și a stat pe banca tehnică la un meci de Liga a 4-a Alba, alături de fiul său! Echipa pe care a reprezentat-o e ciuca bătăilor în acest sezon

Dan HENEGAR 29 Nov. 2021, 11:56 Liga 4

Cornel Țălnar (64 de ani), reputatul antrenor albaiulian, a revenit pe ”Cetate”, arena unde a cunoscut atâtea satisfacții cu Unirea Alba Iulia!

”Țânțarul” a stat pe banca echipei GT Sport Alba Iulia alături de fiul său George, la partida cu Hidromecanica Șugag, din cadrul etapei a 14-a a Ligii a 4-a Alba.

Încurajați înainte de meci și susținuți chiar de pe banca tehnică de Cornel Țărnar, jucătorii de la GT Sport au încasat al 12-lea eșec în 13 meciuri

Înaintea jocului de pe arena din Alba Iulia, Țălnar senior, actualmente la Dinamo, a și fost la vestiare pentru a-i încuraja pe tinerii jucători ai ultimei clasate, ce au început fulminant disputa, scrie Ziarul Unirea.

Dula a marcat în secunda 26, la prima acțiune, fără ca adversarii să atingă balonul, cel mai rapid gol al acestui sezon. Egalarea a survenit în minutul 6, reușită de A. Crețu, însă la pauză s-a intrat cu 2-1 în favoarea gazdelor ce au mai punctat prin Gavrilă (14). La reluare, oaspeții și-au luat rolul în serios și au mai marcat de trei ori prin Cristorian (51), A. Crețu (79) și Diaconu (90+2), pentru un rezultatul final de 4-2 (1-2).

GT Sport Alba Iulia este cea mai slabă echipă în acest sezon de Liga 4 Alba, cu doar 3 puncte acumulate în 13 meciuri. Liderul clasamentului este CS Universitatea Alba Iulia, cu 37 de puncte, în timp ce fosta divizionară terță Industria Galda se află pe poziția a doua, cu 30 de puncte.